"Bu işi bana bıraksınlar, 1 yılda terörün 'T'si kalmaz

"Bu işi bana bıraksınlar, 1 yılda terörün 'T'si kalmaz
Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, "Hükümete sesleniyorum; terörle baş edemiyorlarsa sadece bu konuyu bana teslim etsinler. Bir yıl içinde terörün 't'si kalmaz" dedi.

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, 'Hükümete sesleniyorum; terörle baş edemiyorlarsa sadece bu konuyu bana teslim etsinler. Bir yıl içinde terörün 't'si kalmaz' dedi.
DP Kütahya İl Teşkilatı tarafından düzenlenen istişare toplantısına katılan Genel Başkan Namık Kemal Zeybek, burada yaptığı konuşmada Malatya Kürecik'te konuşlandırılması planlanan erken uyarı radar sistemine değinerek, Türkiye'nin cumhuriyet tarihinin en büyük tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söyledi. Zeybek, ''İki radar yoluyla Türkiye, yakın komşusu, kardeş ülke İran ile savaş tehlikesine sokulmuştur. Hükümetin verdiği bir karar, bir yanlış adım Türkiye'yi adı konulmamış bir savaş ilanına doğru götürmüştür. Malatya Kürecik'e konulacağı söylenen iki radar yoluyla Türkiye, yakın komşusu, kardeş ülke İran ile savaş tehlikesine sokulmuştur. Radarların kimin için konulduğu belli, İran füzeleri için kuruldu. Çünkü İran'ın petrol ve kaynaklarına el koymak ve İran'ı kendi pazarları haline getirmek isteyen güçler var. Bu iki radarın görevi İran'a karşı bir taarruz olduğu zaman, İran kendisini korumak için hücum eden ülkeye karşı füze gönderme ihtiyacında olacak. Ancak bu radarlar o füzeleri rampalarından çıktıklarında tespit edecek ve karşı füzelerin bulunduğu Avrupa'nın hangi ülkesiyse oraya haber verecek, oradan füzeler kalkacak ve İran füzelerini kaçınılmaz bir şekilde Türkiye alanında havada vuracak. Bu işten dönülmesi için başta Cumhurbaşkanı, Başbakan, Genelkurmay Başkanı olmak üzere tüm yetkililere birer mektup göndereceğim ve projenin hayata geçirilmesine izin vermeyeceğiz. Başbakan 'Suriye halkı Essad'a inanmıyor' diyor ve ekliyor, 'Ben de inanmıyorum'. Sen kimsin? Şimdiye kadar onunla beraberdi, çünkü plan oydu. Essad ile yakınlaşması da roldü, İsrail'e yapar gibi göründüğü ağız dalaşı da rol' dedi.
Terörü bir yıl içerisinde bitirebileceğini öne süren Zeybek, şunları söyledi:
'Teröristlerle böyle ilişkiler olursa bu işler böyle gitmez. Başbakan, terör örgütünü kastederek 'Hükümet görüşmüyor, devlet görüşüyor' diyor. Başbakanın, hükümetle devlet kavramlarının ne olduğu konusunda biraz eğitilmesi lazım. Bilmiyor, bilmiyor, bilmiyor. Söylüyorum söylüyorum, anlatamıyorum.
Devlet dediğimiz şey bir yanıyla hükümettir, bir yanıyla yasamadır, diğer yanıyla da yargıdır. Üçünün birleşiminden devlet meydana gelir. 'Devlet görüşüyor' derseniz, sokaktaki, kahvedeki ağızla konuşmuş olursunuz.
O da bir Başbakana yakışmaz. Demek ki, o da devlet derken MİT'i anlıyormuş. Anlatamıyorum ama anlatmaya devam edeceğim. Hükümete sesleniyorum; terörle baş edemiyorlarsa sadece bu konuyu bana teslim etsinler. Bir yıl içinde terörün 't'si kalmaz.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com