"Bu işin sorumlusu siyasetçilerdir"

"Bu işin sorumlusu siyasetçilerdir"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Metal Sendikası 14. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu.

Kılıçdaroğlu, Kürt sorununun çözümü için MHP ve BDP’ye yaptığı çağrıyı yineledi.

İşte CHP Liderinin konuşmasından satırbaşları:

İş kazaları


İş kazasının engellemenin yolu sendikacılıktan geçmektedir. Sendikasız çalıştırıyorsanız, iş kazalarıyla hayalarını kaybederler. Tersaneler en somut örneğidir. Tamamı taşeron işçisi, tamamı kayıt dışı.

Terör şehitleri

Şehit ailelerini ziyaret ettiğimde, "inşallah bizim çocuğumuz son olur" diyorlar. Siyasetçiler "analar ağlamasın" diyor... Nasıl ağlamayacak? Bu işin sorumlusu kimdir? Bu işin sorumlusu siyasetçilerdir. Neden gelmiyorsunuz aynı çatı altına? Meşru bir zemin altında bir araya gelmek ve konuşmak siyasi partilerin görevi değil mi?

“Falan ülke destek verecek biz bu sorunu çözeceğiz… Peki, milli irade, sizin iradeniz nerede? Ben niye çözemiyorum? Benim sorun çözme yeteneğim yok mu? Var. Önyargısız, Meclis çatısı altında bir araya geleceğiz. Demokrasinin gereğini yerine getireceğiz. Kim bu ülkede bir insanın burnu kanasın ister? Neden bu cennet ülkeyi cehenneme dönüştürüyoruz? Eleştirinin de bir saygı ölçüsü vardır.

Gelin hep beraber TBMM çatısı altında bir araya gelerek bu sorunu nasıl çözeceğimizi konuşalım. Eski duruşlarımızdan, keskin duruşlarımızdan vazgeçelim. Aldığımız oyun hakkını verelim. Bunu yaparsak barışa, huzura ve ülkenin geleceğine en büyük katkıyı yapmış oluruz.”
(NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com