"Bu kafalar barış getirmez"

"Bu kafalar barış getirmez"
1 Mayıs'ta yaralanan Gül'ü ziyaret eden Tekin: "Bu kardeşimiz, kömür ocağında çalışıyor."

CHP Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin ve Umut Oran ile Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde çıkan olaylarda yaralanan Serdal Gül'ü ziyaret etti.

Şişli'deki Memorial Hastanesi'ne gelen Tekin, Oran ve Tamaylıgil, Gül'ün ailesiyle görüştü.

Baba Süleyman Gül ile anne Vahide Gül'e geçmiş olsun dileklerini ileten Genel Başkan Yardımcısı Tekin, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Bu kardeşimiz, kömür ocağında çalışıyor. Ailenin tamamına kendisi bakıyor. Eğer barış istiyorsak bu ülkede kimsenin burnu kanamasın. Barışın yolu özgürlüklerle olur, aksi takdirde bu kafalar barış falan getirmez" diye konuştu.

Tekin, devletin tüm vatandaşların güvenliğini sağlamaktan sorumlu olduğunu belirterek, kimseye "marjinal grup" denilerek şiddet kullanılamayacağını söyledi.

BDP Milletvekili Tuncel de ziyaret etti

BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel de hastaneye gelerek Gül'ün ailesine geçmiş olsun dileklerini iletti.

Tuncel yaptığı açıklamada, Taksim'de büyük bir şiddet uygulandığını öne sürerek, şöyle konuştu:

"Bu, sadece alanı yasaklama değildir. Dün büyük bir şiddet uygulandı. Eğer kontrollü şiddet bu ise kontrolsüzü nasıl olur, düşünmek bile istemiyoruz. İstanbul Valisi kötü bir yönetim sergiledi. Üçü ağır yaklaşık 200 arkadaşımız yaralandı. 80'e yakın kişi gözaltında. Bu tablo hiç ortaya çıkmayabilirdi."

"Haberim olsaydı bırakmayabilirdim"

Baba Süleyman Gül ise oğlunun eyleme katılacağından haberi olmadığını ifade ederek, "Haberim olsaydı bırakmayabilirdim. 29 yaşında, beni dinlerdi. Hiç ummadığımız bir şey oldu" dedi.

Birkaç aydır işsiz olduğunu belirten Gül, oğlunun sigortalı olduğunu ve hastane yönetiminin acil vaka olduğu için tedavinin ücretsiz yapılacağını söylediğini dile getirdi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com