"Bu kaleci şike yapmış..."

"Bu kaleci şike yapmış..."
"Futbolda şike" iddiaları üzerine aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 23'ü tutuklu 93 sanık açılan davanın 7. duruşması görülmeye başlandı.

"Futbolda şike" iddiaları üzerine aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 23'ü tutuklu 93 sanık açılan davanın 7. duruşmasında Aziz Yıldırım 4-3 biten Sivasspor- Fenerbahçe maçındaki şike iddialarına ilişkin savunma yaptı.

"İyi günler diyerek başlamak istiyorum" diyerek savunmasına başlayan Yıldırım, bir gazetenin manşetinde yayınlanan duruşma görüntüsünü değinerek, “Bir tişört basıp burada gösterdik. Fakat dün bir fotoğrafla daha karşılaştık. Tam sizin arkanızdaki kameradan resim çekmişler" dedi. Mahkeme Bakanı Mehmet Ekinci ise “Basın mensupları adına bir ekran kurmak istiyorduk. Ses alamayınca vazgeçtik. O deneme esnasında fotoğraf çekilmiş. Savcılığa gerekli olan yazıyı yazdım. Savcılık görevini yapar" diye cevapladı.

YILDIRIM'DAN MAHKEMEDE ÇANTALI TEMSİLi PARAYLA SAVUNMA

Aziz Yıldırım’ın Sivasspor’a siyah bir çanta içinde 2,5 milyon dolarlık şike ve teşvik parası gönderildiğine dair iddiaları yanıtladı. Yıldırım, duruşma salonuna emniyette görüntüsü çekilen çantanın bir benzerini getirerek mahkeme heyetine gösterdi. Yıldırım daha sonra, bir torba içerisinde de 2.5 milyon doları temsil eden kağıtlarının bulunduğu torba gösterdi.

Mahkeme başkanı Ekinci “Bunlar sahte para mı?" diye sordu. Bunun üzerine Yıldırım gülerek, “Gerçek" dedi. Yıldırım, “Sivasspor 5 milyon dolarlık bir takım. Bu takımı satın almak için 10 milyon dolar vermek gerekir. Bu çantayla Sivas’a gitse gitse 1 milyon dolar gider. Bu çanta 2.5 milyon doları almaz" dedi.

"BU ÇANTA İÇİN ÖZÜR DİLEMELİLER"

Yıldırım, “Buradaki çantanın içindeki elbisedir. İlhan Ekşioğlunun kıyafetleridir. Uğur olsun diye aynı kıyafetler giyilir" dedi. Emniyetin yaptığı fiziki takibinden utandığını vurgulayan Yıldırım, “Utanıyorum emniyetin bu çalışmasına. Çanta değiş tokuş yapılırken çekmek yerine gelip bassanıza. Çantayı açsanıza. Onlarda biliyorlar bunu. İçinde para olmadığını. Bu yalan. Onlarda biraz ahlak varsa bizim ailelerimizi getirdikleri noktayı düşündüğünde bizden bu çanta için özür dilemeleri gerekiyor. Bu çanta için özür dilemeliler" dedi.

"BU KALECİ ŞİKE YAPMIŞ"

Duruşmada Sivasspor maçı da Yıldırım tarafından izletildi. Maç sırasında çok heycanlandığını ve sonunu izleyemediğini ifade eden Yıldırım, görüntülerde şike yaptığı iddia edilen kaleci Korcan Çelikay'ın yaptığı iyi bir kurtarıştan sonra, "Bu şike yapan bir kaleci olabilir mi?" diye sordu. Yıldırım ayrıca aynı maçta hatalı gol yiyen kaleci Volkan Demirel için de gülerek, "Bu kaleci şike yapmış" dedi.

"50 TALEBE OKUTUYORUM, ONLARDAN BİR ŞEY OLSA YARGILANACAĞIZ DEMEK Kİ"

Tutuklu sanık Abdullah Başak’a "Mini Cooper" marka otomobilinin " şike parasıyla" alındığı iddialarıyla ilgili olarak savunma yapan Yıldırım, “Abdullah Başak, İlhan Ekşioğlu’nun totemidir. Oradan tanıyorum. Hoş sohbet, güler yüzlü biri. Sizde burada tandınız. Zaten başkada özelliği yok.

Sivasspor’da yenik durumdayken Abdullah Başak, İlhan Ekşioğlu ile konuşuyor. Biz maçı kazanacağız diyorlar. Onu da şike yapmışlar. Maçtan sonra İlhan, Abdullah’a ne hediye alayım sana diyor. Saat al diyor. Sonra vazgeçti. Araba alındı. Oda kız kardeşine hediye etti" şeklinde kouştu. Yıldırım, “Biz varlıklı insanlarız. Allaha şükür bize iyiliği dokunmuş insanlara yardım ederiz. Bir dosta bunu yapmak suç mu?. Ben 50 talebe okutuyorum onlardan bir şey olsa beni içeri alacaklar demek ki" dedi.

"6222 SAYILI YASA ÇIKMASA DOLANDIRICILIKTAN YARGILANACAKTIK"

Yıldırım, “Olgun Peker çetesine bağladılar bizi. Nasıl bir çete olduğunu da burada gördük. 6222 sayılı yasa çıkmasaydı ben buraya dolandırıcılıktan çıkacaktım. Şike'nin suçu ağırlaşınca bizi buna bağladılar. Bu yasa çıkınca Olgun Peker’le burada şikeden yargılanıyoruz" dedi. (SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com