Bu karar halkı üzecek!

Bu karar halkı üzecek!
Belediye Başkanı Mustafa İça başkanlığında toplanan Kütahya Belediye Meclisi, Kütahya halkının tepki gösterdiği "Katı Atık Bedeli"nin her ay alınması konusunda oy birliği ile karar aldı. Kütahya halkı, çevre temizlik vergisi alınmasına rağmen "Katı Atı

Belediye Başkanı Mustafa İça başkanlığında toplanan Kütahya Belediye Meclisi, Kütahya halkının tepki gösterdiği 'Katı Atık Bedeli'nin her ay alınması konusunda oy birliği ile karar aldı. Kütahya halkı, çevre temizlik vergisi alınmasına rağmen 'Katı Atık Bedeli'nin de alınmasına tepki gösteriyor.
Kütahya Belediye Meclisi 2. Dönem 3. Olağan toplantısı Belediye Kültür Sarayı Meclis Salonu'nda Belediye Başkanı Mustafa İça başkanlığında gerçekleştirildi. Katı Atık Bertaraf Tesisleri için alınan ek ücretlerin her ay alınması oy birliği ile kararlaştırıldı.
Meclis gündeminde bulunan kararlar oy birliği ile onaylandı. Gündem maddeleri içerisinde ise Kütahya halkını yakından ilgilendiren Katı Atık Bertaraf Tesisleri için su abonelerinden ve su abonesi olmayan işyerlerinden alınan ücretler sürekli hale getirildi. Aylık olarak su faturalarına yansıtılan 4 TL ile su abonesi olmayan iş yerlerine katı atık bedeli olarak gönderilen 12 TL'lik faturalar Kütahya Belediye Meclisi tarafından oy birliği ile kabul edilerek, ücretlerin Kütahya halkından sürekli alınmasına karar verildi. Katı Atık Bertaraf Tesisleri yapım aşaması sona erdikten sonra bile faturalara yansıtılan katı atık ücretleri alınmaya devam edecek. Belediye Meclisi tarafından açıklanan gerekçeye göre ise Katı Atık Bertaraf Tesisilerinin yapımından sonra tesisilerin onarımı ve rehabilitasyon çalışmaları için katı atık ücretlerinin alınması gerektiği ifade edildi.
Kütahya Belediye Meclisinin 2 Mart Salı günü gerçekleştirdiği toplantıda oy birliği ile karara bağlanan diğer gündem maddeleri ise şunlar:
Destek Hizmetleri Müdürlüğü'nün Çalışma Yönetmeliğinde değişiklik yapılması konusunun görüşülmesi, bastırılmasına karar verilen ''Kütahya Sosyo-Ekonomik Hayatıdan 50 yıl (1945-1995) '' isimli kitabın sosyal sorumluluk anlamında satılması için fiyatının 25 TL olarak belirlemesi, Kütahya'da bulunan bazı sokak isimlerinin değiştirilmesi, ismi olmayan sokaklara yeni isimler verilmesi ve bazı yapılarının imar planlarının değiştirilmesi. (M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com