Bu Karar Türkiye İçin Saatli Bombadır!

Bu Karar Türkiye İçin Saatli Bombadır!
Ergil: Bağımsız adayların YSK tarafından veto edilmesi Türkiye için bir saatli bomba!

Emek, Özgürlük ve Demokrasi Bloğu" adaylarının YSK tarafından veto edilmesinin "Türkiye için bir saatli bomba" olduğunu belirten Prof. Dr. Doğu Ergil, "Türkiye adına çok üzüldüm. Geldiğimiz aşama bu olmamalıydı. Türkiye'ye yazık ettiler" dedi.

BU BİR SAATLİ BOMBADIR

YSK'nin, "Emek, Özgürlük ve Demokrasi Bloğu"ndan seçime girecek olan 12 vekil adayını veto etmesine yönelik tepkiler sürüyor. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğu Ergil, YSK'nin kararının siyasi bir karar olduğunu belirterek, Türkiye'yi zor günlere sürükleyecek bir oyun olduğunu söyledi. "Bu bir saatlik bombadır" diyen Ergil, "Türkiye adına çok üzüldüm. Geldiğimiz aşama bu olmamalıydı. YSK'nın yerine yeni adaylar olmadan kritik bir zaman diliminde bu kararı vermesi düşündürücü" ifadelerini kullandı.

KİMİN BU KOMPLOYA ALET OLDUĞU ÇOK AÇIK

Birilerinin oynadığı oyuna birilerinin alet olduğunu kaydeden Ergil, "Kimin bu sonucu alet olduğu önemli. Kimin bu komploya alet olduğu çok açık. Türkiye büyük bir tuzağa düşürüldü. Yasa maddeleri falan öne sürülebilir. Ancak siyaset bu ülke sorunlarına çözüm olmayan kurallara riayet etmez. Türkiye'ye yazık olmuştur" şeklinde konuştu.

ÖYLESİ BİR KARARI ALANLAR SONUÇLARINA KATLANIR

Başbakan Erdoğan'ın seçim beyannamesini açıklamasının bu kararla bir anlamının kalmadığını belirterek, "Vizyon 2023 değil 13 Haziran 2011 olmuştur. Ondan sonra çok tehlikeli günler gelecek" diyen Ergil, "AKP'nin vaatleri CHP'nin vaatleri bu komplo karşısında anlamsızlaştı. Böylesi bir kararı alanlar bunun sonuçlarına da katlanırlar" diye konuştu

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com