Bu Kez Geri Adım Atacak mı?

Bu Kez Geri Adım Atacak mı?
Ak Partili Ertuğrul Günay, Başbakan'ı nasıl eleştirdi?

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay Habertürk TV'de katıldığı bir programda kendisine sorulan soruları yanıtladı.

Ak Parti'nin çok önem verdiği ve özel çalışmalar yaptığı İzmir'den milletvekili adayı olan Günay'a, iktidar ve muhalefet arasında geçen sert tartışmalar soruldu. Konu tartışma olunca da gündemden düşmeyen YGS ve ÖSYM hakkındaki iddialar ilk sırada yer aldı.

Ertuğrul Günay, 'YGS'de şifre' ve Başbakan'ın 'biz de 10 bin genci karşınıza çıkartırız' sözleri hakkında yöneltilen bir soruya ise Başbakan'ı eleştirir nitelikte yanıt verdi.

Başbakan'ın o konuşmayı plansız yaptığını, ancak art niyet taşıyan bir konuşma olmadığını, zaten konuşmasının sonunda da çatışma karşıtı söylemlerde bulunduğunu ifade eden Günay, 'Başbakan'ın o sözleri spontane oldu. Cümleler biraz daha seçilerek kurulabilirdi' dedi.

Partilerin içinde kendi icraatlarını, söylemlerini ve politikalarını eleştiren siyasetçilerin olması aslında tam bir demokrasi örneği. Ancak Günay'ın sert 'u dönüşleri' kafalarda soru işareti bırakıyor.

Hatırlayacaksınız Günay, daha önce de Başbakan'la  'ucube heykel' konusunda ters düşmüş ve bu polemik uzun süre gündemde kalmıştı. Daha sonra; ''Ben Sayın Başbakan'la sanat çevreleri arasında yanlış anlaşılmalara yol açacak tartışma vesilesi ortaya çıkmasın diye konuyu alevlendirmeye değil, sakinleştirmeye ve yumuşatmaya çalıştım'' şeklinde açıklamada bulunan Bakan Günay, 'Başbakan'la basın önünde polemiğe girmem düşüncelerimi bizzat kendisi ile paylaşacağım' diyerek konunun üstünü kapatmıştı.

Ertuğrul Günay  geçtiğimiz günlerde ise İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yapılan operasyonların zamanından rahatsız olduğunu dile getirmiş ve parti içindeki muhalif isim olmuştu.

İşte Günay'ın rahatsızlığını dile getiren o sözleri:

“Duyar duymaz Sayın Başkan'la olayı konuştum. Soruşturmanın içeriğini bilmiyorum. Soruşturmada olan bir konuyla ilgili bir önyargı ifade etmek istemem. Ama zamanlamanın uygun olmadığını düşünüyorum. Seçim eşiğinde, son derece diyalog içinde fikirlerimizi söyleyebileceğimiz bir ortam içinde seçime gitmeyi amaçlarken ve bunun için çalışırken, çeşitli çekişmelere neden olacak yeni bir tartışmanın ortaya çıkmış olmasından rahatsızlık duyuyorum.”

Sık sık Erdoğan'la ters düşen Ertuğrul Günay bakalım bu sefer geri adım atacak mı?

Ya da Başbakan Erdoğan'dan bir eleştiri  ya da tepki gelecek mi? bekleyip göreceğiz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com