'Bu kişilere' devlet cenaze töreni yapılmamasını istedi

'Bu kişilere' devlet cenaze töreni yapılmamasını istedi
Devletin yani halkın olanaklarıyla, bu türden suçlara bulaşmış kişilere devletin sahip çıkmayacağı ve devletin isminin lekelenmesinin önüne geçilmesi hedefleniyor

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, gündemi sarsan büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun ardından harekete geçti.

Hakkında zimmet, irtikap, rüşvet, nüfuz ticareti, resmi belgede sahtecilik, ihaleye fesat karıştırma ve orman suçlarından birini işlediğine dair mahkeme kararı olanların, işledikleri suçlar sicil affı veya süre nedeniyle sicillerinden silinmiş olsa dahi bu kişiler için Devlet Cenaze Töreni düzenlenmemesi için kanun teklifi verdi.

CHP’li Tanal, Devlet Cenaze Törenleri Hakkında Kanun Teklifi’ni TBMM Başkanlığı’na sundu.

Devlet Cenaze Törenleri’ne bir ayar yapılması sağlanarak adı rüşvet, yolsuzluk, ihaleye fesat karıştırma vs. karışan kişilerin açıkça kanunlarda yer alması ve devlet olanaklarından faydalanmaması hedefleniyor.

Devletin yani halkın olanaklarıyla, bu türden suçlara bulaşmış kişilere devletin sahip çıkmayacağı ve devletin isminin lekelenmesinin önüne geçilmesi hedefleniyor.

Teklife göre; görevde iken veya görevden alındıktan sonra, görevde bulunduğu döneme ilişkin olarak hakkında zimmet, irtikap, rüşvet, nüfuz ticareti, resmi belgede sahtecilik, ihaleye fesat karıştırma ve orman suçlarından birini işlediğine dair mahkeme kararı olanlar, işledikleri suçlar sicil affı veya süre nedeniyle sicillerinden silinmiş olsa dahi bu kişiler için Devlet Cenaze Töreni düzenlenmeyecek. (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com