Bu Kız Ne Yapmaya Çalışıyor?

Bu Kız Ne Yapmaya Çalışıyor?
Tecavüze uğradını iddia eden kız doktor kontrolünde temiz çıktı...

Bursa'da üç kişinin tecavüzüne uğradığını söyleyip şikayetçi olan ve doktor raporlarında bakire çıkan 21 yaşındaki Özge G., cinsel saldırıda bulunduğunu iddia ettiği Emre Baş'ın kendisinden şikayetci olması üzerine, 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Tehdit ve şantaj ile suçlanan Özge G., verilen cezası Yargıtay tarafından onaylanırsa cezaevine girecek.

Merkez Yıldırım İlçesi'nde oturan Özge G., geçen yıl şubat ayında büfeci erkek arkadaşı 23 yaşındaki T.K. ve onun arkadaşı 21 yaşındaki R.M.'nin, birlikte alkol aldıktan sonra kendisine tecavüz ettiklerini iddia ederek polise başvurdu.

Gözaltına alınan 2 genç, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanıp cezaevine konulurken, doktor kontrolünden geçen Özge G.'de tecavüz bulgusuna rastlanmadığı gibi, bakire olduğu belirledi. Bunun üzerine T.K. ve R.M. mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Bu olaydan bir hafta sonra iddiaya göre, kokoreççi Emre Baş ile arkadaşlık kurup, otomobiliyle gezmeye çıkan Özge G., Emre Baş'ın, elleri bağlanarak kendisine tecavüz etmek istediğini öne sürdü. İddiaya göre Emre Baş'tan 2 bin TL alan Özge G., şikayetini geri alınca Baş tahliye oldu.

Polise başvuran Emre Baş, Özge G.'nin tecavüz olayını gerekçe göstererek kendisinden tehdit ve şantajla tekrar para istediğini öne sürdü. Bunun üzerine Emre Baş, seri numarası alınan 70 TL'yi Özge G.'ye verirken polis tarafından yakalandı. Mahkemeye çıkartılan Özge G., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Hakkında Bursa 10'uncu Asliye Ceza Mahkemesi'nde 'şantaj' suçundan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Özge G.'nin yargılaması tamamlandı. Genç kız, son kez çıktığı hakim karşısında suçlamaları kabul etmedi.

Arkadaşı Emre Baş'ın otomobil içerisinde kendisine saldırdığını iddia eden Özge G., "Ben kendisini ikna edip bana para vermesi halinde şikayetçi olmayacağımı söyledim. Bana 70 lirayı verirken, polis yakaladı. Suçsuzum" dedi.

Yargılama sonunda mahkeme, tutuksuz sanık Özge G'yi önce şantaj suçundan 1 yıl hapis cezasına çarptırdı. Daha sonra iyi hal uygulanan Özge G.'nin cezası 10 hapis cezasına çevrildi. Kararın Yargıtay tarafından onanması halinde Özge G. tutuklanarak cezaevine konulacak.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com