Bu krediler için icra yapılamayacak!

Bu krediler için icra yapılamayacak!
Herkese kredi kartı veren bankalar yoksullara icra gönderemeyecek

Bankaların verdiği kredi kartlarının borcuyla başı dertte olmayan kalmadı. Borcunu ödeyemeyenlerin karşısına çıkan en büyük problem de icra uygulaması. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Başkanı Mukim Öztekin, artık her önüne gelene kredi kartı veren bankaların herkese icra gönderemeyeceğini söylüyor. Tüketiciyi bankalara karşı korumaya çalıştıklarını söyleyen Öztekin;

"Güney Afrika'da yoksul, geliri düşük vatandaşlara kredi kullandıran, kredi kartı veren bankalar, borç ödenmeyince bu kişilere icra gönderemiyor. Bununla bankaların her önüne gelene kredi kullandırması ya da kredi kartı vermesi önleniyor. Biz de dünyadaki iyi örnekleri Türkiye’ye getirme konusunda kararlıyız” dedi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Başkanı Mukim Öztekin, bankaların tüketici dostu olmaları için bir dizi adım attıklarını, önümüzdeki süreçte de bunların devamının geleceğini söyledi. Kredili mevduat hesapları, faiz dışı alınan işlem ücretleri gibi konularda tüketicilere ek maliyet bindiren bankaları cezalandırdıklarını anlatan Öztekin, "Öyle 5 lira 10 liralık kart aidatlarıyla değil büyük meblağlar tutan işlerle uğraşıyoruz” dedi. Yoksul vatandaşlara kredi ve kredi kartı veren bankalara da sürpriz hazırladıklarını açıkladı. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com