"Bu kurultayda CHP'li olan herkesin yeri vardır"

"Bu kurultayda CHP'li olan herkesin yeri vardır"
CHP 16. Olağanüstü Kurultayının Divan Başkanı Adnan Keskin, felaket telalığı yapanların heveslerinin kursaklarında yaratacak güzelliklerin kurultayda paylaşılacağını söyledi.

İsa Gök salona girişte neden engellendiği sorularına, "Onu yapanlara soracaksınız. Ben en doğal hakkım olan dilekçe verme hakkımı kullanmak istiyorum, itirazda bulunuyorum, usul tartışmasının açılmasını istiyorum. Buna dahi izin verilmiyor. Hani demokrasi, hani parti içi demokrasi, hani tüzük, siyasi partiler kanunu, yönetmeliğimiz, anca vur kır. Böyle olmaz, böyle CHP olmaz. Dilekçeyle ilgili almıyorlar, vermiyorlar, konuşturmuyorlar. Burası tüzük kurultayı, asıl burada konuşulması lazım" dedi

CHP 16. Olağanüstü Kurultayı'nın Divan Başkanı Adnan Keskin, felaket telalığı yapanların heveslerinin kursaklarında yaratacak güzelliklerin kurultayda paylaşılacağını söyledi.

Divan Başkanlığına sunulan önergenin kabul edilmesinin ardından divan oluşturuldu. Ardından kürsüye gelen CHP Denizli Milletvekili ve Divan Başkanı Adnan Keskin, bir konuşma yaptı.

DİVAN OLUŞTURMA SIRASINDA ARBEDE

Keskin’in konuşması sırasında salonda, Divan Başkanlığı'na kurultayın toplanması için yeterli imza bulunmadığını belirten bir dilekçeyi sunmak üzere salona girmek isteyen CHP Mersin Milletvekili İsa Gök'e karşı “İsa dışarı” sesleri yükseldi. Bunun üzerine Keskin, “Bu kurultayda CHP’li olan herkesin yeri vardır” dedi.

Demokrasinin ileri demokrasi diye pazarlanarak şark kurnazlığının yapıldığını savunan Keskin, halkın yoksullaştığını, yandaşların banka cüzdanlarındaki rakamların şiştiğini ifade etti. Keskin, “Bakanların, Başbakan’ın, parti kodamanlarının çocukları gemici, fabrika sahibi oldu” dedi.

Korku tünelinden çıkmak için Türkiye’nin ihtiyacı olan sivil silkinişi CHP'nin gerçekleştireceğini ifade eden Keskin, uygarlığın, çağdaşlığın, dürüstlüğün, adaletin adresi olan CHP’nin deneyimli kadrolarıyla bu atılımı yapacağını söyledi.

CHP’yi itibarsızlaştırmak, güçsüz göstermek, tutsak etmek, gözden düşürmek için küresel hegemonya kaynaklı propagandaya karşı Türkiyenin daha çok sola, CHP’ye ihtiyacı olduğunu ifade eden Keskin, tüzük değişiklikleriyle parti içi demokrasinin kurumsallaşmasına katkı yapacak üyelik hukukun güvencesini pekiştirecek önemli adımlar atılacağını söyledi.
Keskin şöyle dedi:

“Kurultayda güzellikler yaşayacağız, beraberliğimizi, dayanışmamızı güçlendireceğiz kurultaydan sevgi yumağı gibi çıkacağız. Tarihi misyonumuzu yerine getirebilecek güçlü potansiyelde olduğumuzu herkese anlatacağız.”

Felaket telalığı yapanların heveslerini kursaklarında bırakacak güzellikleri kurultayda paylaşacaklarını ifade eden Keskin, salondakilere, "Şimdi sizlere diyorum ki kurultayın daha başlanğıcında kalkın ayağa, elinizi uzatın, birbirinize sarılın” dedi.

İSA GÖK: BÖYLE CHP OLMAZ

İsa Gök ise gazetecilerin salona girişte neden engellendiğine ilişkin sorularına "Onu yapanlara soracaksınız. Ben en doğal hakkım olan dilekçe verme hakkımı kullanmak istiyorum, itirazda bulunuyorum, usul tartışmasının açılmasını istiyorum. Buna dahi izin verilmiyor. Hani demokrasi, hani parti içi demokrasi, hani tüzük, siyasi partiler kanunu, yönetmeliğimiz, anca vur kır. Böyle olmaz, böyle CHP olmaz. Dilekçeyle ilgili almıyorlar, vermiyorlar, konuşturmuyorlar. Burası tüzük kurultayı, asıl burada konuşulması lazım" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com