"Bu lig bir kaç takımın değil"

"Bu lig bir kaç takımın değil"
Pınar Karşıya'nın antrenörü Hakan Demir çarpıcı konuştu.

Beko Basketbol Ligi'nde Anadolu Efes'e 71-59 mağlup olan Pınar Karşıyaka'nın başantrenörü Hakan Demir, ''Bu lig sadece bir kaç takımın ligi değil'' dedi.

Demir, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında, iki gün arayla iki zorlu maç oynadıklarını, Fenerbahçe Ülker maçında yaşanan olayların etkisiyle bugün istedikleri basketbolu ortaya koyamadıklarını kaydetti.

Bu sezon Beko Basketbol Ligi'ndeki her ekibin hem maddi olarak hem de emek olarak önemli işler yapmaya çalıştığını ifade eden Demir, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Herkesin bir amacı var. Bu lig sadece bir kaç takımın ligi değil. Herkes kendi bütçesinde para ve emek ortaya koyuyor. Herkes kendine göre sonuçlar alma peşinde. Biz de burada belli takımlara hizmet için değil, en iyi yerlere varmak için mücadele ediyoruz. Türk basketbolunda saygının tekrar egemen olması lazım. Yapılan işe saygı duyulması lazım. Antrenörler, oyuncular, kulüpler, hakemler elinden gelenin en iyisini koymak zorunda. Karşıyaka Spor Kulübü bu ligin en önemli yapı taşlarındandır. Oynadığımız bir maçın sonucu oyuncunun, seyircinin, kulübün morali etkileyebilecek ciddi bir iştir. Ancak Karşıyaka taraftarı bir kez daha büyüklüğünü gösterdi. Taşkınlık yapmadan, sadece takımını destekleyerek, protestosunu göstererek, bütün Türkiye'nin farkında olduğu skandalı ucuz geçiştirdi.''

Pınar Karşıyakalı oyuncu Alper Saruhan ise son oynadıkları Fenerbahçe Ülker maçında kendileri açısından tatsız olayların yaşandığını belirterek, ''Bu bizi psikolojik olarak etkiledi. Maç içinde ivme yakalasak da bunu sürekli hale getiremedik. Önümüzde Mersin Büyükşehir Belediyesi maçı var, hedef maçlarımızdan biri. İlk yarıdaki olduğu gibi tekrar galibiyet serisine başlamak istiyoruz'' dedi. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com