Bu millet bedel ödemekten bıktı!

Bu millet bedel ödemekten bıktı!
Açılım denilen gözlük nasıl bir körlük yapıyorsa hükümet içine sürüklendiği karanlığı göremiyor. Görenleri ve kendilerini uyaranları da provokasyonla, art niyet ile suçluyorlar. ‘İhanet’ ya da ‘basireti bağlanmışlık’ içindeler. Gözler açılmaz veya ihanett

SANSURSUZHABER.COM – ANALİZ Başbakan Erdoğan’ın insanları şaşırtmaktan zevk aldığı muhakkak. Erdoğan son olarak “Türk yok Türkiyeli var” diyor.
 
Halkının milliyetçiliğini sözde ayaklarının altına aldığını söyleyen başka devlet adamı gördünüz mü? İngiliz, Fransız, Japon veya Alman bir devlet başkanı veya başbakanın halkının milliyetini ayaklar altına aldığını duydunuz mu? Başbakan özellikle ırkçılık demiyor, milliyetçilik diyor. Çünkü derdi Türk milliyetçiliği ile Türklük ile… Öyle olmalı ki; Kürt ırkçılığından başka bir vizyonu olmayan BDP/PKK ile aynı masaya oturmakta bir sakınca görmüyor. Türk tanımını kabul etmeyen anlayış Türkiyeli ifadesini de sadece ihanetinin bir aşaması olarak kabul ediyordur!
 
CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan Başbakan'ı gayet net bir dille uyarıyor:
 
“Biz her türlü milliyetçiliği ayaklarımızın altına aldık diyen Erdoğan ne söylediğini bilmiyor.”  Tarhan, "Allahuekber dağlarında yatan 90 bin, Çanakkale'de yatan 250 bin Mehmet'in birilerinin başkan ya da first lady olması için değil bir milleti savunmak için can verdiği de anlaşılan unutulmuştur. Bilmesi beklenir ki, sırat-ı müstakimden (dosdoğru istikamet, yol) ayrılmak, karışık ve karanlık yollara sapmak, bu topraklarda hiç ama hiç karşılıksız kalmamıştır!” sözleriyle Erdoğan'ın ‘milliyetçilik’ ile ‘ırkçılığı’ karıştırdığını da bir kez daha hatırlatıyor.
 
Sinop’un tepkisini ‘sadece provokasyon’ olarak görebilmek!
 
Acziyet içindeki hükümet kadroları, Sinop’ta neredeyse yaşı müsait tüm vatandaşların katıldığı BDP milletvekillerinin protestosundaki mesajı göremiyorlar.  AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik bunu ‘provokasyon’ olarak adlandırıp kınıyor. “Her siyasi parti rahatlıkla 81 ilde faaliyet yapabilmelidir” yorumunda bulunuyor. Şimdi sormak icap eder, Devletin savcısının delil topladığı, devletin hakiminin tutukladığı, terör örgütü üyeliğinden cezalı yüzlerce üyesi olan bu parti için hangi tür ‘faaliyet’lerden bahsediyorsunuz ki sakin ve sıcakkanlı bildiğimiz Sinop halkı bu kadar tedirgin oldu. Daha bebek katili ile devletin açık görüşünün başlamasının hemen öncesinde bunlar için en ağır sözleri siz söylemiyor muydunuz? Terör örgütü ile kucak kucağa olduklarını hep beraber görmedik mi? Ne oldu da aklı başında Kürt vatandaşlarımızın yalanlarına inanmadığı bu örgüte siz kucak açtınız? Emir ne kadar yukarıdan, siz ne kadar aşağıdasınız; bu millete açıklamak boynunuzun borcudur!
 
BDP ırkçı bir partidir
 
BDP hiçbir zaman bir Türkiye partisi olmaya talip olmamıştır. Yakın zamanda Balkanlardan, Kafkaslardan gelen güzide vatandaşlarımıza dil uzatarak ırkçılıklarını açığa vurmaktan da çekinmemişlerdir.
 
Bu ırkçı partinin vekili Sırrı Sakık, “çözüm yolunda ilerleme var, PKK’nın gözünün yaşına bakmayız, yakasına yapışırız” diyor. PKK kendi belediye başkanlarını yargılarken 3 maymunu oynuyorlardı. Önceki gün PKK İstanbul’da otobüs yaktı. Sakık, hangi yakaya yapıştı açıklayabilir mi? PKK’dan gebe olduğunu unutması mümkün müdür? Seçim zamanı tehditlerle, yalanlarla halkı bezdiren PKK olmasa milletvekilliğini hayal dahi edemez.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com