Bu millet, bu oyuna gelmez

Bu millet, bu oyuna gelmez
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yaşanan terör olayları sonrasında milletin bütünlüğünü ve demokrasiyi sağlamlaştıracak yeni bir Anayasanın, bu hain planları bozacak en önemli unsur olacağını ifade ederek, " Çünkü gün

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yaşanan terör olayları sonrasında milletin bütünlüğünü ve demokrasiyi sağlamlaştıracak yeni bir Anayasanın, bu hain planları bozacak en önemli unsur olacağını ifade ederek, " Çünkü gün birlikte düşünme, birlikte çalışma, birlikte hareket etme günüdür. Gün, kardeşliğimize sahip çıkma günüdür. Gün, bir olma, iri olma, diri olma günüdür. Gün bugündür" dedi.

16 sivil toplum kuruluşu (STK), meslek örgütü ve sendika konfederasyonun başkanları, Gaziantep'e giderek, terör mağdurlarına geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Gaziantep'te; Vali Erdal Ata, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey ile terör saldırısında hayatını kaybedenlerin ailelerini ziyaret eden heyet, ardından ortak bir basın toplantısı düzenledi. 

Basın toplantısında konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, "Bugün, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, HAK- İşçi Sendikaları Konfederasyonu, Memur Sendikaları Konfederasyonu, Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği, Türkiye İhracatçılar Meclisi, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu, Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak, ortak hissiyatımızı paylaşmak ve başsağlığı ve taziye ziyaretimizi yapmak üzere Gaziantep'e geldik" ifadelerini kullandı.

Başta Vali olmak üzere, Büyükşehir Belediye Başkanı, patlamada zarar gören esnafı ve iki şehit ailesini ziyaret ettiklerini anlatan Hisarcıklıoğlu, "Sizlerin huzurunda bir kez daha Gaziantep'te şehit olan vatandaşlarımıza ve terör eylemlerinde şehit olan askerlerimizle, güvenlik güçlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Hepsinin mekanı cennet, kabirleri nur olsun. Yakınlarına ve milletimize sabır ve başşağlığı; yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz" dedi.

-BU MİLLET, BU OYUNA GELMEZ-

Yapılan hain saldırının, Türkiye üzerinde oynanan kirli bir oyunun parçası olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, "Bu vahim olayın tek hedefi ise, milletimizin birliğini ve bütünlüğünü bozmaktır. Hepimiz biliyoruz ki bu milletin tarihinde kirli oyunlar eksik olmamıştır. Ama bu kirli oyunları, her zaman milletimizin asaleti, vakarı ve feraseti bozmuştur. Bizim en büyük gücümüz, kardeşliğimiz olmuştur. Bugün kardeşlik bağlarımızı zayıflatmak isteyenler de bilsin ki, bu toprakların mayası çok güçlüdür. Hiç kimse aklından çıkarmasın: ne bu ülke başka bir ülkeye benzer; ne de bu millet başka bir millete! Çünkü bu millet, hazırlanan tezgahı görüyor. Çok açık ifadesiyle: bu millet, bu oyuna gelmez" ifadelerini kullandı.

-GAZİANTEP; TÜRKİYE'NİN VE BÖLGENİN MARKA ŞEHRİ, HIZLA BÜYÜYEN EKONOMİ DEVİ VE BİRLİK-BERABERLİĞİN SİMGESİDİR-

Yapılan hain saldırının Gaziantep'te yapılmış olmasının, bundan medet umanların çaresizliğini ve acziyetini açıkça ortaya koyduğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu, "Çünkü Gaziantep; Türkiye'nin ve bölgenin marka şehri, hızla büyüyen ekonomi devi ve birlik-beraberliğin simgesidir. İşte, insanların gözlerine bakma cesareti olmayan birileri, bu ülkenin geleceğine bakıp korkuyorlar. Bu tür eylemlerle, birlik ve beraberliğimizi bozacaklarını zannediyorlar. Bu hesapları yapanlar ve onların taşeronları bilsin ki, Milletimiz tüm unsurlarıyla bir bütündür ve hiçbir hesap, bu bütünlüğü bozamayacak" dedi.

Terörün, Türkiye'nin ortak sorunu olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, şöyle devam etti:

"Bu konu üzerinden hiçbir çıkar hesabı yapılamaz. O nedenle, başta siyaset kurumu olmak üzere, Türkiye'nin tüm kurum ve kuruluşları hassasiyetle hareket etmek zorundadır. Bu süreçte, toplumun kanaat önderlerine düşen sorumluluklar da var. Her kanaat önderi, kendi tabanını teröre ve ayrışmaya karşı bir arada tutmalıdır. Bizim en büyük zenginliğimiz ve ortak paydamız, birlik-beraberliğimiz ve kardeşliğimizdir. Toplumun bütün kesimlerini temsil eden meslek örgütleri, sendika konfederasyonları ve sivil toplum kuruluşları olarak biz, bu anlayışla hareket ediyor ve bu mesajı tüm tabanımıza ve vatandaşlarımıza duyuruyoruz. Bu vesile ile, sizlerin huzurunda, başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, ve siyasi partilerimizin liderlerine teşekkür ediyoruz. Liderlerin, Gaziantep'teki birlik ve beraberlik görüntüsü, bu zor günlerde insanımızın en büyük umudu oldu. İşte Türkiye'nin dostlarını sevindiren, düşmanlarını üzen tablo, bu birlik tablosudur. Bu milletin her şeyin üstesinden gelecek gücü var. Tek ihtiyacımız bu tabloyu görmek. Şimdi, bu resmi tüm ülke meselelerinde hakim kılmak zorundayız. Bu birlik ruhunu bundan sonra da yaşatmak zorundayız. İşte o zaman, bu ülkenin önünde hiçbir güç duramayacak. Tüm siyasilerimizden talebimiz, bu birlik ve beraberlik ruhunu yaşatmaları, ülke sorunlarına da bu anlayışla yaklaşmalarıdır. Bu süreçte milletimizin bütünlüğünü ve demokrasimizi sağlamlaştıracak yeni bir Anayasa, bu hain planları bozacak en önemli unsur olacaktır. Çünkü gün birlikte düşünme, birlikte çalışma, birlikte hareket etme günüdür. Gün, kardeşliğimize sahip çıkma günüdür. Gün, bir olma, iri olma, diri olma günüdür. Gün bugündür."  (EAK)

Kaynak: anka

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com