Bu Nasıl Baba?

Bu Nasıl Baba?
Öz kızına tecavüz etti üvey kızını parçalayarak öldürdü...

Senaristleri bile kıskandıran bu iddia yaşları 21 ile 28 arasında değişen 3 kız kardeşe ait...

Adana'da yaşayan üç kız kardeş, 5 yaşındaki üvey kardeşleri Emine'nin, babaları tarafından vahşi şekilde öldürüldüğünü, cesedi kendilerine taşıttığını öne sürdü. Baba geçen martta tesadüfen yakalandı. Yaşıyorsa bugün 20 yaşında olan Emine aranıyor...

11 YAŞINDAKİ ÖZ KIZINA TECAVÜZ ETTİ
ÜVEY KIZINI VAHŞİCE ÖLDÜRDÜ
Adana'da yaşayan N.Y. (28),M.Y. (22) ve S.Y. (21) kardeşler 1995 yılında annelerinden boşanan babaları Ercan Yılmaz'ın evi terk etmesi üzerine sokakta kaldı. 3 kız kardeşi ağlarken bulan komşuları durumu polise bildirdi. İşlemlerden sonra 3 kız kardeş devlet koruması altına alınırken N.Y., sosyal hizmetler uzmanlarına, babasının kendisine 11 yaşındayken 6 kez tecavüz ettiğini, üvey kız kardeşi Emine'yi de döverek öldürdükten sonra cesedini tespih makinesinin çarkıyla parçalara ayırıp çöpe attırdığını iddia etti.

"ÜVEY KARDEŞİMİ TESBİH MAKİNASIYLA PARÇALADI"
Tüyler ürperten bu iddialar sonrasında Cumhuriyet Savcılığı'na yapılan suç duyurusu üzerine, tespihçilik yapan Ercan Yılmaz (50) hakkında yakalama kararı çıkartıldı ve 2004 yılında gıyabında 'Kasten üvey kızını öldürmek ve öz kızının ırzına geçmek' suçlarından dava açıldı. Kayıplara karışan Ercan Yılmaz, gıyabında yargılanırkenmahkemeye gelen kızlarından N.Y. “Babam'Çok para lazım, çalışmamız gerek' diyerek beni erkeklere satmak istedi. 'Alıştıra alıştıra bu işi sana yaptıracağım' diyerek beni kanepeye bağlayıp tecavüz etti. Daha sonra üç kez daha tecavüz etti. Ardından Adana'ya taşındık. Babam gayri resmi olarak bir kadınla evlendi. Onun da Emine adında 5 yaşlarında kızı vardı. Bir gün kızı yere atarak öldürdü. Daha sonra, tespih makinesinin çarkında cesedini parçalara ayırıp çantaya koymuş. KardeşimM.Y.'ye cesedi yok etmesini söylemiş. Birlikte ceset parçalarını bir valize koyup attık. Babam o günden sonra bir daha eve gelmedi” dedi.

15 YIL SONRA YAKALANDI
M.Y. ise ifadesinde şunları söyledi: “Sabah kalktığımda çocuğun kafasını, ellerini ve diğer vücut bölümlerini tespih makinesinin çarkıyla küçük küçük parçalara bölerken gördüm” diye ifade verdi. Ancak, kız kardeşlerin bu şekildeki ifadelerine karşılık Emine'nin yaşayıp yaşamadığı konusunda herhangi bir delil ve bilgiye ulaşılamadı. Kızlarının iddiaları üzerine hakkında yakalama emri çıkartılan Ercan Yılmaz, 15 yıl aradan sonra 20Mart'ta şüphe üzerine durdurulup kimlik sorgusu yapılınca yakalandı. Tutuklanan Yılmaz, hakkındaki suçlamaları kabul etmedi. Hakkında cinayetten 24 yıl, kızına tecavüz etmekten de 10 yıla kadar hapsi istenen Yılmaz, “Boşandığımeşimve 3 kızımla da 15 yıldır görüşmüyorum. Boşandıktan sonra beni Raziye isimli bir kadınla evlendirmek istediler. Yanında da kızı Emine vardı. 10 gün yanımda kaldılar. Parasız olduğumu anlayınca kızını da alıp gitti. Bana iftira atıyorlar” dedi.Mahkeme heyeti Milli EğitimMüdürlüklerine, öldürüldüğü öne sürülen Emine'nin “Emine Tarıkulu” ya da “Emine Yıldırımcan” isimlerinde ilköğretimokullarında öğrenimgörüp görmediğinin, gördüyse adresinin bildirilmesi için yazı yazılmasına karar verdi.

HUKUKÇULAR NE DİYOR?

Prof. Dr. Fatih Mahmutoğlu (İstanbul Üniversitesi Ceza Hukuku Öğretim Üyesi):

'Çocuğun varlığı kanıtlanmalı'

“Mahkeme çocuğun varlığı ispat edilmeden cinayet suçundan dava açmış. Yani çocuğun ölümüyle ilgili beyanları, var olup olmadığına bakmadan dikkate almış. Ancak yargılama aşamasında çocuğun varlığının resmi olarak kanıtlanması ya da başka delillerle desteklenmesi gerekir.”

Avukat Emin Canacankatan:

'Dava beraatle sonuçlanabilir'

“Bir vatandaş hakkında mahkûmiyet kararı verilmesi için her türlü şüpheden arındırılmış kesin somut inandırıcı deliller elde edilmesi lazım. Bu olayda somut delil yok. Sadece çocukların ifadeleri bulunuyor. Çocuklar babalarına duydukları öfkeden dolayı böyle bir şey söylemiş olabilir. Somut delillerle desteklenmesi lazım. Beraatle sonuçlanabilir.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com