"Bu ne çelişki"

"Bu ne çelişki"
Tüketiciler Birliği Derneği Kütahya Şube Başkanı A.İhsan Nazlı, Kütahya'da çarşı ekmeğine zam yapılmaması konusunda bütün tüketiciler adına mücadele verdiklerini ancak fırıncı esnafının zarar ettiği gerekçesiyle Kütahya Belediyesi tarafından ekmeğe za

Tüketiciler Birliği Derneği Kütahya Şube Başkanı A.İhsan Nazlı, Kütahya'da çarşı ekmeğine zam yapılmaması konusunda bütün tüketiciler adına mücadele verdiklerini ancak fırıncı esnafının zarar ettiği gerekçesiyle Kütahya Belediyesi tarafından ekmeğe zam yapıldığını anımsatarak; 'Peki şimdi rekabet adı altında 70 kuruşa satılan ekmeği fırıncılar nasıl oluyorda 40 kuruşa satabiliyor. Bu nasıl bir çelişkidir. Birkaç gün sonra ekmek fiyatları yine 70 kuruş olacak. Bu fiyat dalgalanmalarına belediye dur demelidir' dedi.
'KÜTAHYA HALKI ZAMLARDAN BIKTI ARTIK'
Kütahya'da dar gelirli kişi sayısının oldukça fazla olduğunu belirten Nazlı, dernek olarak ekmeğe zam yapılmaması için büyük bir mücadele içerisine girdiklerini ancak halka rağmen Kütahya Belediyesi tarafından 300 gram çarşı ekmeğine zam yapıldığını anımsatrak, yapılan zammın halkı zor durumda bırktığını savundu.
Nazlı; 'İlimizde fırıncılarımızın 300 gram ekmeği 60 kuruşa sattıklarından dolayı para kazanamadıklarını gerekçe göstererek fiyat zammı isteyen fırıncılarımıza verilen zamma biz Tüketiciler Birliği derneği olarak karşı çıktığımız halde, belediye başkanımız fırıncıların para kazanamadığını gerekçe göstererek 300 gr çarşı ekmeğiN 70 kuruşa, özel halk ekmeğin ise 60 kuruşa satılmasına onay vermişti' dedi.

'40 KURUŞA SATILAN EKMEK İLE İLGİLİ BELEDİYE AÇIKLAMA YAPMALI'
300 gramlık ekmeği şimdi 40 kuruşa halka sunan esnafın nasıl para kazandığın merak ettiklerini ve Kütahya Belediyesi'nden bu konu ile ilgili halkı aydınlatacak bir açıklama beklediklerini ifade eden Nazlı, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Esnafımız zarar ediyor diye ekmek zammını uygun gören Kütahya Belediyesi'ne, biz Tüketiciler Birliği Derneği olarak soruyoruz. 300 gram ekmeği 40 kuruşa satanlar acaba şimdi nasıl para kazanıyorlar. Tabii bunun adı rekabet olacaktır, ancak bizde halkımızın devamlı ucuz ekmek yemesi için belediyenin bu konuda adım atmasını bekliyoruz. Belediyenin biraz da halkı düşünmesi gerekir. Fırıncılarımız; 300 gram çarşı ekmeğini ise 70 kuruşatan 40 kuruşa kadar indirerek zarar etmediklerini ve bu fiyatla para kazandıklarını da bir kez daha göstermişlerdir. Ekmeği ilimizde bugüne kadar pahalı yedirenleri ise dernek olarak kınıyoruz.'

'BELEDİYE HALK FIRNINI BİR AN ÖNCE AÇIMALI'
Kütahya Belediyesi'nin bu fiyat dalgalanmaları karşısında sesiz durmaması gerektiğini belirten Nazlı, belediyenin belediye halk fırını açması grektiğini de yineledi.Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com