Bu Ne Perhiz Bu Ne Lahana Turşusu

Bu Ne Perhiz Bu Ne Lahana Turşusu
ABD'nin Ankara Büyükelçisi Ricciardone, Ahmet Şık'ın yayınlanmamış kitabının toplatılmasıyla ilgili olarak, 'Anlamaya çalışıyoruz, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu' dedi.

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın 'acemi' diyerek eleştirdiği ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone'den yine tartışılacak bir açıklama geldi.

Diplomasi Muhabirleri Derneği (DMD) üyeleriyle kahvaltıda bir araya gelen Ricciardone, gazetecilerin tutuklanması ve Ahmet Şık'ın yayınlanmamış kitabının toplatılmasıyla ilgili olarak, "Anlamaya çalışıyoruz, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu" dedi. Ricciardone bu açıklamayı Türkçe olarak yaptı.

"Seçime girecek partiler hakkında tarafsızız" diyen Ricciardone, seçim sonuçlarını kimsenin kestiremeyeceğini, Türkiye'nin seçimden daha güçlenerek çıkacağını söyledi.

Ricciardone Odatv baskınından sonra söylediği, “Bir yanda gazeteciler gözaltına alınıyor bir yanda özgür basın deniyor, biz bunu anlamıyoruz” sözlerinin ardından Başbakan Erdoğan tepki göstermişti.

Erdoğan Ricciardone'nin sözleri üzerine, "Maalesef bu yaygaraya hiç üzerine vazife olmadığı halde hariçten birileri de inanıyor ve görüş bildiriyor. Türkiye'yi tanımaz, bilmez, ne nedir, hangi yasa var hiç haberi olmaz. Çıkar orada hemen bir tuzağa gelir kalkar açıklama yapar. Dur ya önce bir açıklama yap. Sor nedir. Yargı hangi neticeye varacak, bunu bir öğren. İşte buna 'acemi elçilik' denir. Bunlar acemi" demişti. Bu polemikten haftalar sonra Erdoğan ve Ricciardone bir görüşme gerçekleştirmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com