Bu neyin teşekkürü?!.

Bu neyin teşekkürü?!.
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Karayollarına "Bu neyin teşekkürü?!" dedirtecek bir teşekkür belgesi verdi.
Yamalı hali ile pek çok ilin köy yolunu aratmayan Kütahya karayolları için  Vali Çiftçi'nin kullandığı, "10 günde yolların eski 'konforlu' hale dönmesi" ifadesi vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı.
Gazetemizi arayan pek çok vatandaş, "Valimiz Kütahya'ya bağlı ilçelere de mi gitmiyor? Diğer iller beton yolu tartışırken, biz hala sıcak asfaltı bile görmemişken, yollarımızda yama üstüne yama yapılırken, bu neyin konforu, neyin teşekkürü?" şeklinde tepkilerini dile getirdiler.
Diğer taraftan ilimizin karayolları durumu Kütahya Fikir Platformu'nda da geçtiğimiz günlerde masaya yatırılmış, siyasiler tarafından gerekli ilginin gösterilmemesi ve sıcak asfaltın geciktirilmesi nedeniyle, yolu Kütahya'dan geçmek zorunda kalan pek çok yabancı gözünde ilimizin olumsuz etki yarattığının da altı çizilmişti.
Bu tartışmalar sürerken Kütahya Valisi Kenan Çiftçi'nin, Karayolları 14. Bölge Müdürü İsmail Kartal’a geçtiğimiz günlerde yapılan yamalardan dolayı 'teşekkür belgesi' takdim etmesi pek çok çevre tarafından olumsuz değerlendirildi.
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, valilik toplantı salonunda Karayolları 14. Bölge Müdürü İsmail Kartal, 145. Şube Şefi Hayrettin Barbaros ve 148. Şube Şefi Osman Girgin’in katılımıyla yapılan toplantıda, Ocak ve Şubat aylarında 4 ile 5 kat arasında yağış düştüğünü, mart ayında da yağışların devam etmesi ve buna bağlı olarak da zemin suların yükselmesine, zemin sularının yükselmesinin de yolların bozulmasına bir sebep olduğunu ifade etmişti.  Çiftçi, "kar yağışlarına rağmen 4 günde lastik teker çukura düşmeyecek, 10 günde ise eski konforlu haline gelecek" ifadelerini kullanmıştı.
AKP hükümetince diğer illere konforlu yollar yapılırken, biz yapılan yamalar için şükran dağıtmaya devam edersek, Kütahya geri kalmaya devam edecektir. 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com