Bu okul da zil çalmıyor

Bu okul da zil çalmıyor
Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri hazırlık sınıfları tarafından hazırlan zilsiz okul projesi okul idaresi tarafından da olumlu bulunarak uygulamaya geçti.

Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri hazırlık sınıfları tarafından hazırlan zilsiz okul projesi okul idaresi tarafından da olumlu bulunarak uygulamaya geçti.
Kütahya Sosyal Bilimler Lisesinde öğrenciler derse girmek için zil sesini beklemiyorlar. Çünkü öğrenciler okul idaresi tarafından okulun çeşitli yerlerine yerleştirilen saatlere bakarak derse giriyor. Projenin Türiye'de sayılı çalışmalardan olduğu söyleyen okul yetkilileri öğrencilere sorumluluk verildiği zaman başarının arkasından geldiğini söylüyorlar.
Gazetemize açıklama yapan Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü M.Fazıl Akkoç 2011-2012 eğitim öğretim yılında okullarında zili çalınmasını kaldırdıklarını söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü. “Okulumuzda zili kaldırdığımızdan buyana çok olumlu dönüşler aldık. Hakkatten öğrencilerde geç kalma olayı, %98 olayında azaldı. Burda öğrencilerimizin bilinçli olması onlara sorumluluk vermemiz onların önünü açtı. Her öğrenci kendisinin lideridir, kendisini yönetir. Zil çalma olayını kaldırdıktan sonra sınıflara, koridorlara, okul bahçesine saatler koyduk. Saatler ders saatini gösterdiğinde ne koridorlarda ne bahçede hiçbir şekilde öğrenci bulamıyorsunuz. Tüm öğrencilerimiz sınıfına yerleşmiş oluyor. Aynı başarı öğretmenlerde de görülüyor. Bu projede öğrencilerimizin katkısı çok fazla. Onlar önderlik yaptılar. Bize teklif getirdiler. Bizde bu teklifi kabul ettik. Öğrencilere sorumluluk verdiğimizde çok güzel sonuçlar aldığımızı gördük.”
Kendi hazırladıkları projenin okul idaresi tarafından kabul edilerek uygulamaya konulduğunu gören öğrenciler uygulamadan memnun olduklarını söylediler.
Tarihe karışan okul zilini bir kutunun içinde anısını yaşatıp muhafaza eden okul yönetimi ve öğrenciler, yıllardır okullarımızda vermiş olduğu hizmetlerden dolayı zile teşekkür ettiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com