Bu okulda teneffüs zili çalmıyor

Bu okulda teneffüs zili çalmıyor
OKUL İDARESİ ÖĞRENCİLERE SORUMLULUK BİLİNCİ AŞILAMAK VE GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİNİ ÖNLEMEK İÇİN TENEFFÜS ZİLİ UYGULAMASINI KALDIRDI

OKUL İDARESİ ÖĞRENCİLERE SORUMLULUK BİLİNCİ AŞILAMAK VE GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİNİ ÖNLEMEK İÇİN TENEFFÜS ZİLİ UYGULAMASINI KALDIRDI


Uşak'ın Eşme ilçesine bağlı Güllü beldesindeki İlköğretim Okulunda, öğrencilere sorumluluk bilinci aşılamak ve gürültü kirliliğini önlemek amacıyla teneffüs zili uygulaması kaldırıldı.
Güllü İlköğretim Okulu, bu ilginç uygulamayı öğretmen ve öğrencilerin fikirlerini alarak hayata geçirdi. 'Zilsiz Eğitim' adını verdikleri projenin tüm okullarda uygulanmasını arzu ettiklerini belirten okul müdürü Hayri Ünal, uygulamanın Uşak'ta ilk olduğunu ancak ülke genelinde bazı okullarda uygulandığını bildirdi. Güllü İlköğretim Okulu Müdürü Hayri Ünal, amaçlarının öğrencilere sorumluluk bilinci aşılamak olduğunu da belirterek şunları söyledi; 'Uygulamayla birlikte çevremizde haddinden fazla olan gürültü kirliliğini bir miktar engellemiş olduk.
Öğrencilerimize zamanı iyi kullanabilmeyi öğretiyoruz. Ayrıca öğrencilerimizin sorumluluk duyguları gelişiyor. Biz bu projeyi öğretmen ve öğrencilerimizin fikirlerini de alarak hayata geçirdik. Yıl sonuna kadar zilsiz eğitim yapmaya devam edeceğiz” dedi.
Güllü İlköğretim Okulu öğrencileri ise uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirerek, “İlk başlarda zilin çalmasını bekliyorduk.
Bir süre sonra kendimizi derste zil sesine odaklamaktan kurtulduk. Çünkü derste herkes zil sesine odaklanıyordu. Bu da bizi psikolojik olarak dersten uzaklaştırıyordu. Şimdi ise zil sesi olmadığı için bazen konularımızı bitirmek için teneffüse birkaç dakika geç çıkıyoruz” derdiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com