Bu okulun kantininde, kantinci yok

Bu okulun kantininde, kantinci yok
Niğde Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi'nde "Kantincisiz Kantin Projesi" kapsamında öğrenciler, okulun kantininden alışveriş yaptıktan sonra ücretini kasaya bırakıyor

NİĞDE (AA) - ALİ KARA - Niğde Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi'nde eğitim gören üstün zekalı öğrenciler, kantincisi olmayan kantinden alışveriş yaparak, aldıkları ürünün parasını kasaya bırakıyor, para üstünü de kendileri alıyor.

Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Zeliha Baş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocuklara güven duygusunu aşılamak adına "Kantincisiz Kantin Projesi"ni başlattıklarını ifade etti.

Uygulama kapsamında kantinin şu ana kadar açık vermediğini, kasalarının dolduğunu vurgulayan Baş, şunları kaydetti:

 "Okulumuzun kantine ihtiyacı vardı. Okul içerisinde merdiven altını yaptığımız düzenlemeyle kantin haline getirdik. Kantinden alışveriş yapan öğrenciler aldıkları ürünün ücretini kasaya bırakıyor, para üstünü de kendileri alıyor. Öğrencilerimiz de biz de bu uygulamadan çok memnunuz. Onlara 'Biz size güveniyoruz' duygusunu  hissettirdik. Hakikaten de güvenmek de haklıymışız, projemiz çok güzel devam ediyor. Bugüne kadar hesaplarda hiç açık vermedik ve kasamız doldu." 

Uygulamanın güzel ve eksiksiz bir şekilde ilerlediğini, kendilerine olumlu geri dönüşlerin olduğunu belirten Baş, "Öğrencilerimizden ziyade velilerimizin geri dönüşleri oluyor. Buraya ziyarete gelen velilerimizin dikkatini çekiyor. Belki de okulumuzun şu an en dikkat çekici yeri kantinimizdeki bu uygulama. Velilerimiz de çok şaşırıyor. Gerçekten sonuç alabiliyor musunuz? diye soruyorlar. Çocukların özgüvenini kazanması açısından çok faydalı oldu. Niğde'de bu uygulamayı yapan ilk okul biziz. Öğrenci sayısı az olan okullarda da uygulamanın yapılmasının gerekli olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

 Öğrenci Mehmet Aydın ise kantin görevlisinin olmamasının ilginç bir uygulama olduğunu belirterek, "Burada kasa başında bir görevli olmaması, öğretmenlerimizin bize olan güvenini gösteriyor. Bunun yanında o gün paramız yoksa kasaya borçlanabiliyoruz. Bu uygulamadan oldukça memnunuz. Ürünlerde de her zaman üzerinde fiyatları yazdığı için hiçbir soru işareti kalmıyor kafamızda. Okul yönetiminden de ürün çeşidinin artırılmasını istiyoruz” dedi.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com