Bu olay iktidara bir ders olur

Bu olay iktidara bir ders olur
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li Hüseyin Aygün'ün PKK'li teröristler tarafından kaçırılmasıyla ilgili açıklama yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılmasıyla ilgili, ''Bir milletvekilinin kaçırılması büyük bir olaydır. Milli iradeye karşı bir olaydır'' dedi.

Kılıçdaroğlu, iftar için geldiği Ulus Hali'nde dükkanları gezdi ve esnafla sohbet etti.

İftarın ardından Ulus Hali'nden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, ''Bir milletvekilinin kaçırılması büyük bir olaydır. Milli iradeye karşı bir olaydır. Bu konuda biz, CHP olarak, bölgeye milletvekillerimizi gönderdik. Arkadaşlarımız şu an oradalar. Önümüzdeki günlerde kadın kollarımız gidecek. Sayın Aygün'ün annesi ve eşiyle beraber olacaklar'' diye konuştu.

Bir gazetecinin ''Başbakan ile görüşmenizde her hangi bir önemli gelişme oldu mu'' sorusuna Kılıçdaroğlu, ''Herhangi bir önemli gelişme olmadı. Sayın Başbakan geçmiş olsun dileklerini iletti. Konuyu araştırdığını ve İçişleri Bakanı ile görüştüğünü, dolayısıyla Hüseyin Aygün'ün inşallah, kısa bir süre içerisinde bırakılacağını ifade etti'' yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu, ''Resmi kaynaklardan sağlıklı bilgi akışı oluyor mu'' sorusu üzerine de ''Resmi kaynaklardan sağlıklı bir bilgi gelmedi. Ama CHP heyeti bölgededir. Umarım bu durum iktidara ders olur"'' dedi. (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com