Bu Paşa Ortalığı Karıştırır!

Bu Paşa Ortalığı Karıştırır!
Tuğgeneral Levent Çolak'ın, Iğdır Hudut Alay Komutanı olduğu dönemde kendi el yazısıyla hazırladığı Hudut Alayı'nın öncelikleri sıralamasında Kara Kuvvetleri Denetleme Heyeti'nden başarı elde edilmesinin sınır güv

Çolak'ın 23 Şubat 2006 tarihinde hazırladığı ve birlik ve taburlara gönderdiği yazıda önceliklerini şöyle sıralamış:

a) Asker ölmeyecek, uzuv kaybı olmayacak, kaza bela vukuat olmayacak (Birinci öncelik)
b) Kara Kuvvetleri Denetleme Heyeti'nden mutlak başarı elde etmek (İkinci öncelik)
c) Hudut emniyetinin sağlanması (Üçüncü öncelik)
d) Başta karakollar olmak üzere çevre düzenleme ve güzelleştirme (Dördüncü öncelik)

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Savunma Planlama Daire Başkanı Tuğgeneral Levent Çolak'ın, Iğdır Hudut Alay Komutanı olduğu dönemde Hudut Alayı'nın önceliklerini kendi el yazısıyla kaleme aldığı ve öncelikler sıralamasında denetlemelerde başarı elde etmeyi sınır güvenliğinden daha öncelikli bir durum olarak yazdığı ortaya çıktı.

TABUR VE BİRLİK KOMUTANLIKLARINA GÖNDERDİ

Iğdır'da Hudut Alay Komutanı olarak görev yaptığı dönemde Albay olan Tuğgeneral Levent Çolak'ın kendi el yazısıyla 23 Şubat 2006 tarihinde hazırladığı öncelik sıralaması dikkat çekti. Birlik ve tabur komutanlıklarına gönderilen yazıda Çolak, “1 Mart 2006 tarihinden itibaren 5. Hudut Alay Komutanlığı'nın icra edeceği her türlü faaliyette öncelik sırasının aşağıya çıkarıldığını” şeklinde başlayan ifadelerde Kara Kuvvetleri Denetleme Heyeti'nden mutlak başarı elde edilmesinin sınır güvenliğinin sağlanmasından önce geldiği belirtiliyor.

DENETLEMEDEN PUAN ALMA SINIR GÜVENLİĞİNİN ÖNÜNE GEÇMİŞ

Çolak'ın hazırlayıp birlik ve tabur komutanlıklarına gönderilmesini istediği yazıda öncelikler sıralamasının 1. maddesi şöyle oluşuyor:

a) Asker ölmeyecek, uzuv kaybı olmayacak, kaza bela vukuat olmayacak (Birinci öncelik)
b) Kara Kuvvetleri Denetleme Heyeti'nden mutlak başarı elde etmek (İkinci öncelik)
c) Hudut emniyetinin sağlanması (Üçüncü öncelik)
d) Başta karakollar başta olmak üzere çevre düzenleme ve güzelleştirme (Dördüncü öncelik)

DENETLEME PUANI İKİNCİ MADDEDE DE YER ALIYOR

Çolak'ın el yazısıyla gönderdiği yazıda diğer iki maddede sicil verme, sözleşme yenileme, tayin ve yıllık izinler ile ödül konusu yer alırken, üçüncü maddede bu emrin 5. Hudut Alay Komutanlığı'nda görevli tüm subay, astsubay ve uzman erbaşlara imza karşılığı tebliğ edilmesi isteniyor. Çolak, el yazısıyla gönderdiği yazıda şu ifadeleri kullandı: “5. Hudut Alay Komutanlığı'nda önümüzdeki dönemde; sicil verme, sözleşme yenileme, tayin, yıllık izin, mazeret izni, ödül, şerit, rozet, takdir gibi özlük haklarının Kara Kuvvetleri Denetleme Heyeti'nden alınacak şahsi ve birlik puanları esas alınarak verileceğini, bu durumun çalışan ile çalışmayanı ayırt etme konusunda en objektif (tarafsız) değerlendirme kriteri olduğu değerlendirilmektedir.”

 

belge.20101227172402.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com