Bu Pazarın Sahibi Yok!

Bu Pazarın Sahibi Yok!
Otogar Yolu altındaki bit pazarı esnaf ve vatandaşı çileden çıkarıyor, trafiği de alt üst ediyor. Belediyelerin sahiplenmediği pazar için dert yanılacak merci ise yok.

Semt pazarları kuruldukları yerler sebebiyle tartışıladursun İstanbul'da öyle bir pazar kuruldu ki bütün bu tartışmaları gölgede bırakıyor. Bit pazarı hem esnaf hem vatadaşı rahatsız ederek trafiği de içinden çıkılmaz bir hale sokuyor. Bayrampaşa Terazidere ve Esenler Yeni Mahalle arasında Otogar Yolu altında kurulan pazar büyük bir çevre kirliliğine yol açıyor. Bulunduğu yerde karmaşa yaratan bu pazarla ilgli Bayrampaşa ve Esenler Belediyesi 'bizim sorumluluk alanımızda değil' açıklaması yapıyor.

Bir aydır çileden çıkan esnaf ve vatandaş, belediyelerin sahiplenmediği pazar konusunda Büyükşehir'den de ses çıkmadığı için şikayetlerine cevap verecek merci bulamıyor.

İKİ ŞERİT TEKE DÜŞÜYOR

Bit pazarı Otogar Yolu altında bir aydır Cumartesi-Pazar günleri kuruluyor. Pazar, hem kurulduğu yer hem de gelişigüzel açılan tezgahlarıyla dikkat çekiyor. Cadde üzerine yere açılan tentelerle taşan, seyyar arabaların yolu işgal ettiği, pazarcı arabalarının yol kenarlarına yığıldığı bit pazarı, hem vatandaş, hem esnaf, hem de sürücülerin kabusu oldu. Esnaf ve vatandaşlar pazar sebebiyle yolun iki şeritten tek şeride indiğini; hem yayalar hem de sürücülerin trafik kazaları açısından risk altında olduğunu, kadınların akşam üzeri buradan geçmeye çekindiğini belirtiyor.

ESNAF DERDİNİ ANLATMAK İSTİYOR

Pazarın yarattığı karmaşayla işleri olumsuz etkilenenen esnaf, dükkanının etrafını çevirerek kendini korumaya çalışıyor. Esnaf şikayetlerini nereye ileteceği konusunda ise şaşkın. Konuya ilişkin açıklama yapan Esenler Belediyesi, bit pazarını kendi sınırlarında kurdurtmadıklarını ve pazarcılara göz açtırılmadığını Bayrampaşa ve Büyükşehir sınırlarında kurulduğunu öne sürüyor. Bayrampaşa Belediyesi ise bunun aksini iddia ediyor: “Zabıta pazardan haberdar ancak bizim sınırlarımızda değil” diyor.

Esnaf ve vatandaş ise belediylerden cevap bulamayınca 15 gün önce aradıkları Büyükşehir'den herhangi bir yanıt alamadığını belirtiyor.

Vatadaşları sıkıntıya sokan pazar sorununu çözecek bir yetkili aranıyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com