Bu 'Salı' sallanır mı?

Bu 'Salı' sallanır mı?
Bugün salı. Meclis'te grup toplantıları günü.

Aslında bu hafta toplantılardaki gerilimin biraz daha düşük olması bekleniyordu. Çünkü Meclis haftaya yerel seçim nedeniyle çalışmalarına ara verecek ve bu toplantılar da tatil öncesi son grup toplantıları. Hatta MHP erken davranmış, geçen hafta son toplantısını yapmıştı bile. İşte bu yüzden son toplantılar daha sakin geçecek diye beklenirken, akşam internete düşen ses kaydı, tam tersi bir etki yarattı.

Başbakan Erdoğan ve oğlu Bilal arasında geçtiği iddia edilen o ses kaydı, bugün kuşkusuz Türkiye'nin en önemli gündem maddesi olacak. MHP hariç, diğer partilerin grup toplantılarında da bu konu konuşulacak.

Ses kaydı, gece Başbakanlık'tan  yapılan bir açıklama ile yalanlandı. CHP , MYK ise olağanüstü toplantı gece 22:00'de ve sonrasında yapılan açıklama ile Hükümet istifaya çağrıldı.

Şimdi Başbakan Erdoğan'ın o ses kaydı hakkında ne söyleyeceği merak ediliyor. Erdoğan'ın bugün görünen iki önemli programı var. Başbakan önce Meclis'te grup toplantısında sonra da yapımı olay yaratan ODTÜ yolunun açılışında konuşacak.

CHP grubunda ise son iki haftadır yapıldığı gibi yine bir ses kaydı dinletilmesi bekleniyordu. Ancak akşam yaşanan gelişmeler ve yapılan MYK sonrasında o ses kaydının yine dinletilip- dinletilmeyeceği ya da dinletilmesi planlanan ses kaydının değiştirilip- değiştirilemeyeceği merak ediliyor.

Bu arada Erdoğan'ın, saat 14:00'te açılışını yapacağı ODTÜ yolu da ayrı bir önem taşıyor. Yola, "Malazgirt Bulvarı" adını veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in bir mesaj verdiği kesin. Ayrıca açılışın yapılacağı yer olarak da yolun, MHP Genel Merkezi'nin hemen yanıbaşındaki bölümünün seçilmesi ayrı bir anlam taşıyor. MHP Genel Merkezi'nin etrafı açılış nedeniyle AKP bayraklarıyla süslenince, MHP'liler de genel merkez binasına dev MHP bayrağı ile Türk Bayrağı astılar.

Gökçek ise ,hem bulvara verdiği isim hem de açılış için seçtiği yer itibarıyla, MHP tabanına  yerel seçim mesajını göndermiş oldu.

İşte Melih Gökçek'in MHP Genel Merkezi önüne astırdığı o afiş;

(BEE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com