Bu sanatçılara 'Televizyon' yasak!

Bu sanatçılara 'Televizyon' yasak!
Milliyet Cadde yazarı Ali Eyüboğlu'ndan çarpıcı iddia! Televizyon kanallarının elinde Hükümet'in hazırladığı bir 'yasaklı sanatçılar listeesi' mi var?

Milliyet Cadde yazarı Ali Eyüboğlu, tv kanallarının elinde iktidar tarafından hazırlanan bir "yasaklı sanatçılar listesi" olup olmadığı sorusunu bugünkü köşe yazısında tartışmaya açtı.

Gezi Parkı direnişine destek veren sanatçılara ambargo uygulandığına dair kesin bir istihbarat bulunmadığını belirten Eyüpoğlu, Derya Alabora'nın 'Mehmet Ali yeğenim olduğu için ambargo uygulandı' iddiasını köşesine taşıdı.

Eyüpoğlu, sanatçı Derya alabora'nın çok konuşulacak bu sözleri üzerine, medya dünyasında yeni bir tartışma konusu başlattı.

İşte Eyüboğlu'nun bugünkü köşe yazısından ilgili bölüm:

TV'LERİN YASAKLI SANATÇILAR LİSTESİ!
 
Türkiye’deki televizyonların hepsi değil, ama en azından reytinglerini ölçtüren kanallarda neler olup  bittiğini yakından takip eden biriyim... Şimdiye kadar bu kanalların işbirliği yaparak Gezi Parkı eylemlerine destek veren sanatçılara toplu olarak ambargo uyguladıklarına dair bir şey duymadım.
 
Antalya’da ufukta yeni proje var mı diye sorduğum Derya Alabora, “Yok... Çünkü ben de televizyonların yasaklılar listesindeyim” dedi.
 
Alabora her daim muhalif, ama adı Gezi Parkı eylemlerinde ön plana çıkan bir sanatçı değil.
 
Hal böyleyken ambargolu sanatçılar arasına alınmasını aklım almayınca niye ki diye sorunca verdiği yanıt şu oldu:
 
“Memet Ali Alabora yeğenim ya, sadece o yetiyor, kanalların elinde dolaşan yasaklı sanatçılar listesinde adımın olmasına.”
Bazı sanatçıların Kanal 7 ve Samanyolu TV ile çalışmadığını, iktidara yakın gazetelere söyleşi vermediğini, aralarındaki derin görüş ayrılıkları ya da iş ihtilafları nedeniyle bazı kanalların da bazı ünlülerle çalışmadığını biliyordum, ama bunu ilk kez duydum.
 
Dizi yayınlayan kanalların elinde iktidar tarafından hazırlanan bir “kara” ya da “yasaklı sanatçılar listesi” olabilir mi?
 
Derya Alabora, ısrarla “Ben görmedim, ama sanat camiasında herkes böyle bir listenin olduğunu konuşuyor” dedi...
 
İktidarın “Gezi Parkı eylemlerine katılan ya da destek verenlere iş vermeyin” diyerek bir “kara liste” hazırlayıp televizyon kanalları yöneticilerine verdiği, onların da bunları elden ele dolaştırdığına inanmıyorum.
 
Ne bileyim, belki de yasaklar yüzünden insanına ağır bedeller ödetmiş Türkiye’de hala “kara liste”lerin olduğuna inanmak istemiyorum. 

Ali Eyüpoğlu'nun köşe yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

(DSE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com