Bu sayı Gezi'ye özel!

Bu sayı Gezi'ye özel!
Haftalık mizah dergisi Leman, Gezi Parkı direnişine özel tam 86 sayfalık bir sayı hazırladı.
Leman dergisi 86 sayfalık özel Gezi Parkı sayısı hazırladı.

Gezi Parkı eylemlerini başlatan süreci ve eylemleri anlatan karikatür ve yazılarla dolu özel sayının ismi; 'Çizgili Gezi Atlası

Uzun bir hazırlık süreci sonucu oluşturulan özel sayı Leman okuruyla bu hafta buluştu.
 
Gezi parkı eylemlerinde hayatını kaybedenlere adanan özel sayının kapak çiziminde Bahadır Boysal imzası taşıyan bir  Ali İsmail Korkmaz portresi yer alıyor. İç sayfalarda ise Ahmet Atakan, Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş, Medeni Yıldırım ve Ethem Sarısülük posterleri yer alıyor.
 
Politik mizahın önemli bir belgesi sayılabilecek albümde, Gezi Parkı eylemlerine uzanan süreç adım adım görülebiliyor. Bezgin Bekir, Gönül Adamı, Kötü Kız, Bayır Gülü gibi efsane tiplemelerin yanı sıra genç kuşak çizerlerin izlenimlerinin yer aldığı derginin kadrosu ise şu isimlerden oluşuyor:
 
Felat Delibalta, Mehmet Çağçağ, Tuncay Akgün, Doğan Pehlevan, Behiç Pek, Bahadır Boysal, İpek Özsüslü, Mesud Ata, Mert Dolapçıoğlu, Hakan Gülseven, Kemal Aratan, Sefer Selvi, Can Barslan, Nuri Çetin, Timur Danış, Derya Sayın, Atilla Atalay, Ramize Erer, Feyhan Güver, Can Baytak, Gökhan Dabak, Güneri İçoğlu, Emir Sağlam, Serdar Akkoyun, Ahmet Yılmaz, Metin Fidan, Kaan Ertem, Elif Nurşad, Zehra Ömeroğlu, Rewhat.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com