Bu Sorunun Tek Bir Cevabı Var

Bu Sorunun Tek Bir Cevabı Var
Kadınlar erkekleri zorlamaya bayılıyorlar; erkeklerin ne yaptıkları ve düşündükleri kadınları neden bu kadar ilgilendirmekte? İşte cevaplar.

Tek bir cevabı var bu sorunun ama kadınlar erkekleri zorlamaya bayılıyorlar; erkeklerin ne yaptıkları ve düşündükleri kadınları neden bu kadar ilgilendirmekte, bu da başka bir araştırma konusu...

Bizi sevsinler isteriz ama sevdiklerinden asla emin olamayız. Çok söyleyenden de az söyleyenden de kuşkulanırız; durup dururken hediye alsalar sebebini merak ederiz, hediye almasalar başlarına kakarız. Belki de erkeklere bu kadar kafayı takmasak, hepimiz birer Marie Curie olurduk! Geçenlerde bir dergide okuduğum, 'erkekler seks sırasında ve sonrasında ne düşünür' konulu makale bu yüzden hoşuma gitti. 'Ne düşünürlerse düşünsünler' diyemiyoruz, adamların beyinlerini kemirmeye bayılıyoruz. İlla bileceğiz ne düşündüklerini... Bilmek hoşumuza gidecek mi? Bence hayır ve onlar da en azından bunu bildiklerinden yalan söyleyecekler. Yalan söylediklerini belli edecekler, biz sinirleneceğiz ve diyelim ki şahane bir sevişme,  kabusa dönüşecek. Yok yok, erkekler kadınların az konuşmaları gerektiğini söylerlerken haklılar, 'az düşünemesen de az dile getir' sloganımız olsun bundan böyle... Yoksa kafasını didikleyeceğimiz kimse kalmayacak.

SEKS ÖNCESİNDE

Onlar, sadece sekse odaklanmışlardır. Bir sonraki hamle onların aklındaki tek şeydir, öpüşürken koklaşmayı, koklaşırken oynaşmayı düşünürler.  Yaş, dil, din, ırk, eğitim fark etmez. Hadi çok da acımasız olmayayım, bir parça fark eder eğitim ya da tecrübe. Konuştuğum birçok kadın tam öpüştükleri sırada sevgilisine-kocasına 'Ne düşünüyorsun' diye sorduğunu itiraf etti. Soruyla afallayan çoğu erkek konsantrasyonunu kaybettiği gibi, saçma sapan cevaplar vermiş. En komiği 'Seni düşünüyorum karıcığım.' E be adam, ne düşüneceksin başka! Kadınlarsa erkeklerin 'Karımı acaba nasıl daha fazla mutlu ederim' diye düşünmelerini istiyorlar.

SEKS SIRASINDA

Konuşmayı sevenler olabilir ama erkekler arasında sorguya çekilmeyi isteyen var mıdır bilemedim; hem de tam sevişmenin orta yerinde. Akıllı ve tecrübeli erkek buna fırsat vermez ve kadını konuşturmaz. Ama bir küçük falso, bir göz kaçırma, bir farklı mimik yakar adamı! 'Sen ne düşünüyorsun öyle?' Erkeğin yandığı andır bu; konuşsa bir türlü, konuşmasa bir türlü. Kadının duymak istediği az önce de belirttiğim gibi 'Karımı acaba nasıl daha fazla mutlu ederim'dir ama erkek burada vereceği her farklı cevapla sınıfta kalacaktır. Konuştuğum kadınlar arasında yatağı gözyaşları içinde terk edenler olduğunu öğrendim, e duymak istemeyeceğin cevabın sorusunu sormasana arkadaşım!

SEKS SONRASINDA

Kadınların çoğu erkeklerin seks sonrasında kendilerine olan ilginin kaybolduğunu düşünüyor. Erkeklere sorarsanız bu doğru değil, onlar sadece artık başka şeyleri düşünmeye başlıyorlar. Bir erkek seks sonrasında günün bir başka saatinde ne düşünüyorsa, onu düşünüyor. Yani hiçbir şey.  Bu kadar basit, kadın soru sormasın istiyor bir de.
Öneri: İki tarafı da mutsuz eden soru-cevap süreci başlamasın diyen kadın çenesini kapatsın, erkek de 'Seni düşünüyorum hayatım' cümlesini işte tam burada kursun...

Elif Aktuğ - AKŞAM

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com