Bu Sözler Çok Konuşulacak!

Bu Sözler Çok Konuşulacak!
Başörtüsüne buldukları fiili çözümün, ileride yasal bir düzenlemeye dönüşmesini beklediklerini söyleyen Özcan, başında olduğu kurumdan dert yandı..

CHP'ye zeytin dalı uzatan Özcan, başörtü takanlara garanti verdi..YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, başörtüsüne buldukları fiili çözümün, ileride yasal bir düzenlemeye dönüşmesini beklediklerini söyleyerek, 'Partiler tamam dese bu iş çözülür. İlk aşamada yasaya da gerek yok. Sayın Kılıçdaroğlu'nu da takdir ediyorum. Gelinen nokta hoştur' dedi.

İşte Özcan'ın çok konuşulacak açıklamaları:

BAŞÖRTÜ TAKANA CEZA YOK: 3 lider, partiler bir araya gelip 'tamam' dese biz razıyız. Her şeyin kanunla olması şart değil. Mevzuat değişmeden de olur.

CHP ÇOK GÜZEL YERDE: Ortak zemin için elimizden ne geliyorsa yapılmalı. CHP çok güzel yerde. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na teşekkür ediyorum. Liderler arası sert konuşmalar anlaşma zeminini bozuyor. 10 gün önceki noktadan uzaklaşıyoruz. Ama sanıyorum ki CHP hala olumlu bakıyor. Kemal Bey'in geldiği nokta hoştur, takdire şayan bir durum.

ÖĞRENCİLER BİZDEN İYİ ÇÖZER: 30 yıllık hocayım başörtüsünden problem çıktığını duymadım. ODTÜ'de hiç sıkıntı görmedim. Başı açık, kapalı yan yanaydı. Hatta başörtüsü sınırlaması çıkınca başı açık olanlar başörtülülere destek verdiler. Büyükler arasında sıkıntı var. O kadar olgundu öğrenciler, hala da olgunlar. Bunları yapanlar büyükler. Öğrenciler, kesinlikle bu meseleyi bizden daha iyi hallederler. Biz onlara bıraksak olur.

İSTEDİKLERİNİ SÖYLESİNLER: Yıldız Teknik Üniversitesi'nde 26 öğrenci başörtüsü protestosu nedeniyle okula alınmıyor. Uygun olmamış bu durum. Hem özgürlüklerden bahsediyoruz hem de böyle fikrini söyleyen çocukları üniversiteden uzak tutmaya çalışıyoruz.

YÖK DARBE KURUMU: YÖK bir darbe kurumu, doğrudur. O kadar kötü bir adı var ki. Ne kadar iyi şeyler yaparsak yapalım, aşamıyoruz. Hiçbir şekilde ciddiye alınmıyoruz. Hatıraların altında ezildik.

REKTÖRLÜK SÜRPRİZİ: Rektörlük seçimi için yasa beklemeden daha ciddi adımlar atmalıyız. Yakında göreceksiniz Anayasa değişikliği olmadan uygulamalarda değişiklik olacak. Rektörlük seçimine karışmayız. Ben bunu 3-4 Kasım'daki Genel Kurul'da uygulamayı düşünüyorum.

KPSS SORUŞTURMASI: Hakkıyla 100 soru yanıtlayanlar mağdur oldu. Sınavda tam yapanların kağıtlarına bizzat ben bakacağım.

 Akşam

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com