Bu Sözler Çok Konuşulur

Bu Sözler Çok Konuşulur
Sadri Şener'in eski çalışma arkadaşı Mahmut Aksu, birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener'in ilk görev süresinde en yakın çalışma arkadaşlarından biri ve teknik patron Ersun Yanal ile transferlerin kilit ismiydi. Ancak ne olduysa oldu, özel işlerini gerekçe göstererek devre arasında yönetimden ayrıldı. Düne kadar da hep sustu, şampiyonluk mücadelesinde takımına dışarıdan destek verdi. Mahmut Aksu suskunluğunu yine FANATİK'e bozdu, inanılmaz sert açıklamalar yaptı... Noktasına, virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz.

'İtiraz eden adam istemez'

“Şampiyonluk kaçtı, bu üzüntü tarifsiz. Ancak daha da vahim tablolar olmaması için birilerinin çıkıp bazı gerçekleri söylemesi lazım. Kaçan şampiyonluğun bence birkaç sebebi var. İlki ise Bakan Faruk Özak'tır. Her zaman geçmişin hesabını yapar ve kulüpte ne derse 'okey' diyecek insanları görmek ister. Hatta şampiyonluk bile ikinci plandadır. Biz de kendisine hep 'okey' demediğimiz için sorunlar yaşadık...”

'Şakar için çok uyardım'

“Yeni yönetim şekillenirken Sayın Özak'ı uyardım. Nevzat Şakar'ın bu işi yapamayacağını, Trabzon'un eski Trabzon olmadığını söyledim. O da karışmadığını anlattı ama dört koldan Sadri Şener'i sarıp Asbaşkan yaptırdı. Başkanın da bir anlamda kabul etmekten başka çaresi yoktu. Bunun nedenleri iç bünyenin meselesidir. İsimler değil önemli olan. Ben giderim, Hayrettin bey (Hacısalihoğlu) gider, yüzlerce başarılı yönetici adayı gelir. Ancak bu da yapılamadı. 9 puan önde şampiyonluğa gidilirken nasıl olur da ülkedeki bu kadar Trabzonlu önemli aileden katkı alınmaz!”

'Amigodan az konuşan yönetici'

“Kulübü öyle kişiler yönetiyor ki, kriz çözmek bir yana, kriz çıkmasın diye az konuşuyorlar. Çünkü konuşurlarsa yanlış konuşacaklar. Eskiden kulübün ekonomisinin iflas ettiğini söyleyen insanlar gelip aynı yönetimle çalışma zafiyetini gösteriyor. Bir genel sekreter televizyonda Trabzon'un hakkını savunacağı programda sabaha karşı yayına bağlanıp kulüp amigolarından az konuşuyor. Yani her şey iyi giderken bu kadar beceriksizce işler olacağını bilsem, futbolcu kardeşlerimden puan farkının 15 olmasını isterdim!”

'Her zaman kenetlendiler'

“En az suçlu, hatta suçsuz grup teknik kadro ve futbolcular. Aldıkları para analarının ak sütü gibi helaldir. Yönetim havlu attığında bile Şenol Güneş ve öğrencileri bir araya gelip kenetlendiler. Trabzon'a karakterli oyuncular gelip geçti ama efsane kadroyu bir kenara koyarsak bu kadar karakterli bir futbolcu topluluğu yoktur...”

'Kadro dağılmazsa iyidir'

“Asıl tehlike bundan sonrası. Bu düşünce yapısıyla takım tamamen dağılabilir. Egemen ve Selçuk takım olma adına çok önemli iki oyuncudur. Onların ayrılması takımın yarısının ayrılması anlamına gelir. İnşallah, tasarruf-tasarruf diyen asbaşkan Selçuk'a 2.5 milyon Euro önerdikten sonra panikle 3.5 milyona falan çıkmaz!”

'Trabzon ailesi toplanmalı'

“Önerim, bizim dönemimizde yapılan bilgilendirme toplantılarının tekrarlanması, Trabzon ailesinin bir araya gelmesidir. Bu yönetim kendini toplumdan soyutladı, 9 puan farka çok güvendi. Artık gün Trabzon ailesinin toplanıp her şeyi konuşması günüdür. Bu toplantıdan çıkacak sonuç da koşulsuz kabul edilmelidir. Trabzonspor hiçbir kurumun, siyasetin arka bahçesi değildir.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com