Bu sözler Günay'ı ihraç ettirir

Bu sözler Günay'ı ihraç ettirir
Ertuğrul Günay twitter'dan yolsuzluk operasyonuyla ilgili açıklama yaptı

Yolsuzluk operasyonları sonrası gözler AKP'li vekillere çevrildi. Muhalif çıkışlarıyla bilinen AKP Milletvekili Ertuğrul Günay 'Onlar mahalle bekçisi bile olamaz' dedi.

Operasyonun ardından savcı ve emniyet müdürlerini değiştiren hükümete en sert tepkilerden biri eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'dan geldi. Operasyon öncesi bakanlara haber verilmemesini eleştiren Günay ; "Adli takibin yürütmeye bilgi vermemesi yasa ve usul gereğidir. Bundan şikayetçi olanlar, hukukçu değil mahalle bekçisi bile olamaz!" dedi.

Ertuğrul Günay'ın bu sözlerden sonra Erdoğan tarafından bir tepkiyle karşılaşması yada ihraç edilmesi gibi bir ihtimal olabileceği konuşuyor.

İşte Ertuğrul Günay'ın şok sözleri;

"AK Parti'ye oy vermiş milyonlar 'adalet'le kalkınan bir Türkiye umud'ettiler. Bu temiz umudu istismar eden varsa cezasını çekmesi şarttır. Bir hukuk devletinde herkes yaptığının sonucuna katlanmalıdır.

Üç-beş kişi için koca bir parti zan altında kalırsa haksızlıktır,yazıktır. Yaşananlar, vahim ve acıdır. Olaylara,kararlı tavır almak gerekiyor. Öncelikli tavır emniyet ve adalet mensuplarını değiştirmek değildir. Önce,adı iddialara karışanlar soruşturmanın sağlığı için istifa etmeliydi. Bunu yapmadan,yolsuzluğa ortaya çıkaranları suçlamak yanlıştır.


Hakkında takip yapılan kişinin, operasyon sürerken emniyette tayin yapması, soruşturmaya müdahaledir; affedilmez hukuk ihlali ve suçtur.

Adli takibin yürütmeye bilgi vermemesi yasa ve usul gereğidir. Bundan şikayetçi olanlar, hukukçu değil mahalle bekçisi bile olamaz! Bize düşen,adaletin tecellisini sabırla beklemektir. Ancak,emniyete/yargıya müdahale adalete güveni gölgelerse sonucu daha vahim olur. /Siyasi taraflılıkla-bilip bilmeden- yolsuzluğu koruyor görünmenin siyasi bedeli ağır olacağı gibi, halka ve Hakk'a karşı da vebali ağırdır." (MRE)

Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com