"Bu tahliyeler gecikmiş tahliyelerdir"

"Bu tahliyeler gecikmiş tahliyelerdir"
Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'tan tahliye açıklaması

Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, İstanbul Üniversitesi Beyazıt Yerleşkesi'nde düzenlenen, 'Ekonomide Paradigmatik Değişim Sempozyumu'na katıldı. Kurtulmuş, sempozyum öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN


ŞIK VE ŞENER'İN TAHLİYESİ

Odatv davasında Ahmet Şık ve Nedim Şener'in tahliyelerini değerlendiren Kurtulmuş, "Biz de bu tahliyelerin gecikmiş bir tahliye olduğunu düşünüyoruz. Keşke daha önce bu tahliyeler olsaydı. Mahkeme devam edebilir. Suç delillerini karartma ihtimali olanlara karşı tutuklama kararı alınır. Kaldı ki gazetecilerin yaptığı işler ortada. Herhangi bir şekilde suç delillerini karartma ihtimalleri yok. Baştan tutuklama kararı yanlış olan bir uygulamaydı.Bu yanlışın düzeltilmesi doğrudur. Ümit ederiz ki mahkemeler incelemelerini yaptıktan sonra bir beraat kararı da verirler" dedi

4+4+4 EĞİTİM SİSTEMLİ

4+4+4 eğitim sistemiyle ilgili de soruyu cevaplayan Kurtulmuş, Kurtulmuş, "Bir yasanın böyle kavga gürültü ile meclisten geçmesi doğru değil. Bizim baştan beri en temel uyarımız, Türkiye'de siyasetin üslubunun düzeltilmesi gereğidir. Her konuda kamplaşarak kutuplaşarak , kavga ederek, küferleşerek bir siyaset yürümez. İktidar ve muhalefet partilerinin üsluplarını ayarlamaları lazım. Bu mesele Türkiye ile ilgili önemli bir meseledir" diye konuştu. Kurtulmuş, "Bizce kesintisiz eğitimin kaldırılması son derece önemlidir ve doğrudur. 8 yıllık kesintisiz eğitim yanlış bir uygulamaydı" dedi. Yeni anayasa çalışmalarını da değerlendiren Kurtulmuş, "Bu parlamentonun önünde yeni anayasa var. Yeni anayasa yapım sürecinde bir yasanın yapılmasında uzlaşamayan parlamento yeni anayasada nasıl uzlaşacak. Hem iktidarın hem muhalefetin aklını başına devşirmesi lazım. İnşallah bundan sonra daha düzgün bir üslupla bu görüşmeler sürdürülür" şeklinde konuştu.(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com