"Bu takım düşerse, siz de düşersiniz"

"Bu takım düşerse, siz de düşersiniz"
Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Atatürk Stadyumu'nda düzenlediği basın toplantısında, Eskişehirspor'un kendi malı olmadığını, taraftarın ve basının malı olduğunu, bu nedenle taraftar ve basının takımlarına sahip çıkması gerektiğinin altını

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Atatürk Stadyumu'nda düzenlediği basın toplantısında, Eskişehirspor'un kendi malı olmadığını, taraftarın ve basının malı olduğunu, bu nedenle taraftar ve basının takımlarına sahip çıkması gerektiğinin altını çizerek, ''Şunu unutmayın, bu takım 2. lige düşerse siz de düşeceksiniz.'' dedi.
Basında kendisine atfen çıkan (taraftar, yönetim kimseden destek istemiyorum) yönündeki açıklamaların yanlış yorumlandığını söyleyen Çalımbay, taraftar, basın, yönetin, teknik kadro olarak herkesin kenetlenerek takıma destek vermesi gerektiğini kaydederek, ''Hiçbir zaman yönetimden, basından, kimseden destek beklemiyorum demedim.'' diye konuştu.
Düzenlediği basın toplantılarında söylediklerinin basında çıkmamasından yakınan Çalımbay, ''O kadar basın toplantısı düzenledim. Orada takım için önemli olan açıklamaların hiçbirisi basında yer almıyor. Varsa yoksa istifa, Ümit Karan. Tekrar söylüyorum. Ben varsam Ümit Karan yok. Ben yüz defa da buraya gelsem, yüzünde de Ümit Karan'ı kadro dışı bırakırım. Çünkü kendisi bir kaptana yakışmayan hareketler içerisinde bulundu.'' şeklinde konuştu.
''Taraftar benim için on ikinci adam değil, birinci adam'' diye konuşan Çalımbay, taraftarın kendisine yönelik şikâyetlerinden rahatsız olmadığını, taraftarın haklı olduğunu belirterek, ''Ancak onlardan maç içinde olumsuz davranmamalarını istiyorum. 90 dakika takımlarını desteklesinler, maçtan sonra ne isterse desinler.'' diye konuştu.
Basında kulüp başkanı Halil Ünal'ın kendisinin yerine düşündüğü Fatih Terim ile bu konu hakkında görüştüğü yönünde çıkan haberler hakkında da açıklamalarda bulunan Çalımbay, bu tip haberlerin normal olduğunu, her takımda sonuçların kötü gitmesi durumunda bu tip haberlerin çıktığını söyledi.
Takımın geçen senenin aksine defansif bir anlayış ve kadroyla çıktığı yönünde yapılan bir yorum üzerine yapılan tespitin doğru bir tespit olduğunu kabul eden Çalımbay, bunda en önemli nedenin takımdaki oyuncuların hazır olmaması olduğunu ve oyuncuların hazır hale gelmesinden sonra taktik değişikliğine gideceklerini sözlerine ekledi.
Takımdaki eksikler hakkında da bilgi veren Çalımbay, sakatlıkları nedeniyle sabah yapılan idmana katılmayan Sezer, Doğa, Bülent Kocabey ve Erkan'ın durumlarının bugün netlik kazanacağını, İvesa'ın sakatlığı nedeniyle ülkesine gittiğini, Burhan ve Caner'in zaten uzun süreli sakatlıkları nedeniyle bu haftaki Gaziantepspor maçında takımlarındaki yerlerini alamayacağı bilgisini verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com