Bu Takım Kupayı Alır!

Bu Takım Kupayı Alır!
Schuster'in yardımcısı Carlos Cascallana, ligdeki başarısızlığı yeni yabancıların uyum sürecinin uzamasına, Sivok ile Ferrari'nin uzun süreli sakatlıklarına ve İbrahim Üzülmez olayına bağladı...

Bernd Schuster'in yardımcısı ve kondisyoner Carlos Cascallana, ülkesine dönmeden önce Fanatik'e özel açıklamalarda bulundu. Pek çok konuda merak edilenleri dile getiren Carlos'un açıklamaları şöyle:

* Başarısızlığın ve sakatlıkların faturasını bana çıkartmaya çalışanlar oldu. Yorumlara saygı duyarım, ama hiçbir oyuncu antrenman yöntemlerinden yakınmadı. Çalışmalarımızda şu an tüm Avrupa takımlarının kullandığı global metodları uyguladık. Herkesi hep hazır tutmaya çalıştık.

Kartal önümüzdeki yıl yine Avrupa semalarında

* Lig'de gelinen durumun en önemli nedenleri, takıma katılan yabancıların istenilen sürede adapte olamaması, Sivok ve Ferrari'nin uzun sakatlıklarıdır. Tabii İbrahim Üzülmez olayı da takımda büyük yara açtı. Bunlara rağmen Beşiktaş kupayı kaldıracak ve önümüzdeki yıl yine Avrupa'da olacaktır.”

Schuster konuşkan değil ama diyalogları yeterliydi

* Schuster'in futbolcularıyla bir iletişim sorunu yoktu. O, yapı olarak fazla konuşan biri değildir. Ama profesyonel çerçevede öğrencileriyle hep diyaloğu olmuştur. Eski çalıştırdığı takımlardaki başarılarının altında da bu özelliği yatmaktadır.

* Futbolcularla sorun yaşamadık, hepsi işini ciddiye alan profesyonellerdi. İstanbul'un gece hayatı lafları da masaldan ibarettir. Futbolcularımızın performanslarını hiç olumsuz etkilemedi bu durum. Schuster ne yabancıları, ne yerlileri ne de yıldızları kayırdı, herkese eşit mesafadeydi.

Eşim de ben de buradan Türk olarak ayrılıyoruz

*Bosque, Aragones ve Schuster'in, İspanya'daki başarılarını Türkiye'ye taşıyamamaları normal. Burada en az iki yıl kalmaları ve takımlarını, sistemlerini kurmaları gerekirdi. Hiçbiri bu kadar süre kalamadı ki... Bu biraz da sabır işidir.

* Beşiktaş taraftarı, Atletico Madrid'le birlikte dünyanın en iyisi. Süper bir kadro var. Her kulvarda büyük başarılar kazanılacağına inanıyorum. Eşimle birlikte Türkiye'den birer Türk olarak ayrılıyoruz.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com