"Bu takıma ilk beş diye de hedef koyarsanız..."

"Bu takıma ilk beş diye de hedef koyarsanız..."
Orduspor ile yollarını ayıran Metin Diyadin bombaladı...

Spor Toto Süper Lig'de mücadele eden Orduspor'da istifa eden teknik direktör Metin Diyadin, ''Orduspor'un ligden düşme gibi bir sıkıntısı olmadı. Bu takıma ilk beş diye de hedef koyarsanız hayalci olur. Farklı şeyler konuşup birbirimizi kandırmanın bir anlamı yok'' dedi.

Diyadin, Durugöl Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında takımla ilgili çeşitli değerlendirmede bulundu.
 
Yaklaşık 9 aydır ekibiyle birlikte Orduspor'da görev yaptığını, burada güzel günler yaşadığını ve ekibiyle birlikte takımı Süper Lig'e taşıma başarısı elde ettiklerini söyledi.
 
Uzun yıllar sonra Süper Lig'e çıkma başarısı gösteren takımın yeni sezon hazırlıklarının büyük sıkıntılarla geçtiğini vurgulayan Diyadin, şunları kaydetti:
 
''Uzun yıllar sonra gelen Süper Lig'le birlikte Orduspor'a yapılan kadro olsun, ligdeki gidişat için olsun açıkçası zorlu bir süreç yaşandı. Transfer dönemi de buna dahil, ligin uzaması dahil. Sıkıntılı bir süreçte başkanla beraber transferleri oluşturduk. Lige beraberlikle sonuçlanan bir giriş yaptık. Bu girişten sonra ilk 10 haftalık bölümde futbol kamuoyunun konuştuğu bir Orduspor ortaya çıkardık. Tabii ki son bir aylık dönemde de maalesef bir mağlubiyet serisi oldu. 5 haftalık mağlubiyet süresinin ardından kendimize yakışan gibi yönetime bizimle ilgili bir tasarruf olacaksa bizim adımıza hiçbir sıkıntı olmadığını belirttik. Sonunda bu görüşmenin ardından kendileri de bir tasarrufta bulundu ve Ordu'daki dönemimizi böylelikle tamamlamış olduk.''
 
''Taraftarların tezahüratları psikolojik olarak bizi yaraladı''
 
Orduspor'da yaşadığı iki olayın kendisini üzdüğünü belirten Diyadin, şöyle devam etti:
 
''Ordu'da üzüldüğüm ilk olay, Sivasspor maçında yapılan tezahüratlar. Olayın bilinçli bir şekilde yapıldığını düşünüyorum. Beni üzen diğer olay ise Trabzonlu olmam konusunun ortaya atılmasıdır. Açıkçası bu beni çok üzdü. Çünkü biz buraya kendi yöremiz diye geldik ve burada önemli başarılara imza attık. Bu yapılanların bilinçli ve organize gerçekleştirildiğini düşünüyorum. Taraftarların bu yöndeki tezehüratları psikolojik olarak bizi yaraladı. Görevde olduğum sürece konuşmaktan çok icraat yapmaya çalıştım. Bugün lige baktığımızda en az konuşanlardan biriyim. Bunlar hepsi olabilir ama biz her şeye rağmen Orduspor'da iyi şeyler yaptığımızı düşünüyorum. Bu rakamlarla da bellidir zaten.''
 
Ordusporlu futbolcuların şu ana kadar elinden geleni yaptığını da vurgulayan Diyadin, ''Futbolcularımız bütün maçlarda elinden gelen her şeyi yaptılar. Belki gol kaçırdılar ama hepsi yürekten ve arzulu oynadılar. Oyun olarak hiç bir maçı kaybetmedik, skor olarak kaybettik. Her şey daha iyi olabilir miydi, belki olabilirdi. Ama olmadı, inşallah bundan sonra daha iyi olur'' diye konuştu.
 
''Her zaman gerçekçi oldum''
 
Orduspor'un ligden düşme gibi bir pozisyonu olmadığını vurgulayan Diyadin, Orduspor'un ligden düşme gibi bir sıkıntısı olmadı. Bu takıma ilk beş diye de hedef koyarsanız hayalci olur. Farklı şeyler konuşup birbirimizi kandırmanın bir anlamı yok. Ben hayatımda bunu yapmadım, hep gerçekçi oldum. Ben ligde iyi gittiğimiz zamanda bile bir hedef ortaya koymadım. Çünkü bu ligi bilmeyenler bu tür rüzgara kapılırlar. Şahsi düşüncem budur. Ayağını çime basmayanlar ancak konuşur bizim gibiler de icraat yapmaya çalışır.'' 
 
Diyadin, Ordu'da kaldığı sürece kendisine yardımcı olan herkese teşekkür ettiğini de sözlerine ekledi.
 
Orduspor'un Kulüp Genel Sekreteri Adem Türkmen'de teknik direktör Metin Diyadin'e teşekkür ederek, kendisine çiçek, plaket ve takımın Süper Lig'e çıktığı sırada kendisinin de yer aldığı bir fotoğraf hediye etti.
 
Ordu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Recep Aydın'da Diyadin'e hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi verdi. Toplantının ardından Diyadin, kulüpteki futbolcular ve basın mensuplarıyla vedalaştıktan sonra tesislerden ayrıldı. (EMK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com