Bu tesis Türkiye’de tek

Bu tesis Türkiye’de tek
Kütahya Yeşilay Derneği Sosyal Tesisleri Türkiye’de tek olma özelliğine sahip

H.İbrahim Adırnazlı sigarayı Yeşilay Başkanı sayesinde bırakanlardan.
Kütahya  Yeşilay Derneği zararlı alışkanlıklar ile mücadele etmeye devam ediyor. Mart ayının ilk haftasında kutlanan Yeşilay Haftası, toplum olarak zararlı alışkanlıklar ile daha etkin mücadele etmek için kutlanıyor.
Kütahya Yeşilay Derneği Türkiye’de bir ilke imza atarak spor kulübü, sosyal tesis, açık ve kapalı futbol sahası ile gençlere hizmet ediyor.
Konu ile ilgili gazetemize açıklama yapan Kütahya Yeşilay Derneği Başkanı şunları söyledi: “Bizler 1960’lı yıllarda Yeşilay Cemiyetine bir talebeyken girdik. Yeşilay cemiyetinde olduğumuz için kötü alışkanlıklar bizim semtimize uğramadı. Bir inşaat mühendisi olarak benim Yeşilay cemiyetine verebileceğim katkı böyle bir tesisleşmeye gitmekti. Çünkü çocuklara şöyle yapma böyle yapma demekle bir yere varamıyoruz. Çocuklarımızı bu tesis de her türlü kötü alışkanlıklardan uzak tutalım düşüncesiyle bu projeyi gerçekleştirdik. Bu tesisler ile  Türkiye’de bizi örnek alıyor. Tüm şubelerimiz ve başkanları, diyorlar burayı nasıl gerçekleştirdiniz. Bizde anlatıyoruz. Bu tür yerleri sizlerde yapabilirsiniz. Burayı yaparken tüm Kütahya halkı el birlik oldular.”dedi.
H.İbrahim Adırnazlı Yeşilay Derneği sayesinde sigarayı bırakanlardan. Adırnazlı 2004 yılında sigarayı bırakan, bırakmadan önce büyük zorluklar yaşayanlardan. Elektrik Mühendisi olan  H.İbrahim Adırnazlı halen aktif olarak mühendislik görevini devam ettiriyor. H.İbrahim Adırnazlı sigarayı bıraktığına çok memnun. Yeşilay Haftası münasebetiyle gazetemize açıklama yapan H.İbrahim Adırnazlı şunları söyledi: “1962 senesinden 2004 senesine kadar sigara içtim. Sigarayı ameliyat olmadan önce bıraktım ama daha öncede sigaranın kötülüklerinden çok rahatsız oldum. Bırakmamın etkenlerinden bazısı ise Yeşilay Derneği Başkanı Nuri bey gelir benim evime, Yeşilay’ın sigarayla mücadele afişlerini asardı. Onlarında etkisi olmuştur. Her gün bırakmak istersin ama bırakması çok zor bir şeydir sigarayı bırakmak. Yürüyemiyordum. Bazı yerlerde tıkanıp kalıyordum. Baypas ameliyatı oldum 2004 yılının 4.ayında. Ondan sonra çok daha iyi oldum.  Çok sağlıklıyım halende çalışıyorum işyerimde elektrik mühendisiyim. Plan proje ve mesleğimle ilgili çalışmalarım devam ediyor. Çok sağlıklıyım şimdi. İçtiğime çok pişmanım, keşke hiç ismeseydim. Ama bıraktığıma da seviniyorum.”dedi.
1996 yılında Yeşilay Sosyal Tesisleri’nin temelini attıklarını Kütahyalılar ile birlikte bu tesisi faaliyete geçirdiklerini söyleyen Yeşilay Kütahya Dernek Başkanı Nuri Çetin herkesin kendi çevresinde zararlı alışkanlıklar ile mücadele edebileceğinin altını çizdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com