Bu ülkede 3 yaşındaki kızlar satılıyor

Bu ülkede 3 yaşındaki kızlar satılıyor
Bu ülkede sapıklığa varan yerel gelenekler, küçük kızlara tüyleri diken diken eden kabuslar yaşatıyor.
Kamboçya, savaşın gölgesinde fuhuş trafiğinin yoğun olduğu bir bölge. Orda kadınların ve çocukların yaşadığı korkunç hayatlar karşısında savaşan kendisi de mağdur olan bir kadının mücadelesinden yola çıkan Euronews, korkunç gerçekleri gözler önüne serdi.
 
Eski bir fuhuş ticareti maduru olan Somaly Mam, yaşamının son 20 yılını, koruması altına aldığı kadınlara ikinci bir yaşama şansı sağlayarak geçirdi. Euronews'da yer alan özel habere göre Kamboçya'da yaşanan fuhuş turizmi ve sapıklığa varan yerel gelenekler, küçük kızlara tüyleri diken diken eden kabuslar yaşatıyor.
 
KENDİSİ DE FUHUŞ ÇETESİNİN MAĞDURU
 
İlk kez 12 yaşındayken fuhuş amaçlı pazarlanan Somaly, yaklaşık 10 yıl süresince Kamboçya’da genelevlerinden kurtulamadı. Başına gelen işkenceler, tecavüzler, aşağılanmalar, genç kadını, tüm enerjisini bu felaketi yaşayan kadınlar için harcamaya itti. Somaly, bu mücadelenin çok uzun zaman aldığına dikkat çekiyor: “Bir kızı genelevden kurtarmak 5 dakikalık bir iş. Ama sonrasında ne yapacaksınız? Belki sizin kadar normal olması mümkün olmasa da, kendine olan güvenini geri kazanması ve cesaretlenmesi için elinizden geleni yapabilirsiniz. Bu çok çok fazla zaman alıyor. Bu yüzden, dediğim gibi, dışarıdaki yaraya müdahale edebilirsiniz; tedavi edebilirsiniz. Ama içerideki yarayı ancak sevgiyle, sabırla, merhametle iyileştirebilirsiniz.”
 
3 YAŞINDA KIZLAR SATILIYOR
 
"Günümüzde 3 yaşında kız çocuklarına dahi rastlıyoruz. Genelevlerde 3 yaşında, tecavüze uğramış çocuklar var. Asya geleneğinde bakire kızlarla birlikte olmanın gençlik verdiği, cildi güzelleştirediği, şans getirdiği düşünülüyor. Başka bir inanç daha var: Seropozitifseniz, yani AIDS virüsünüz varsa, bakire bir kızla birlikte olursanız iyileşebilirsiniz. Benim için en zor olanı, yabancı, beyaz müşterileri, eğitimli kişileri küçük kızlarla görmek" (NSK)
Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com