Bu ülkenin zemini hazır!

Bu ülkenin zemini hazır!
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Türkiye'nin artık sağlam bir zemine sahip olduğunu ifade ederek, daha ileri giden ve gelişen bir ülke olacaklarını söyledi...

Irak sınırının karşısında bulunan Şırnak'ın Beytülşebap İlçesi yakınlarındaki Kato Dağı'nda hareket halindeki bir grup PKK'lının tespit edilmesi üzerine operasyon başlatıldı. İnsansız hava uçakları Heronlar tarafından tespit edilen PKK'lıların bulunduğu yere Skorsky tipi helikopterler bölgeyi ateş yağmuruna tuttu.

Hava destekli operasyonda, Kato Dağı'nın stratejik noktalarına özel eğitimli komandolar indirilirken, karadan da çok sayıda asker bölgeye sevkedildi. Dün başlatılan ve halen sürdürülen operasyonlara bölgeye gelen Bolu Komando Tugay Komutanlığı'na bağlı özel eğitimli birliklerinde destek verdiği öğrenilirken, Skorsky tipi helikopterlerle Kato'nun Sedkar bölgesine komandolar indirildi. Kobra helikopterler PKK'lıların bulunduğu alanları bombaladı. PKK'lıların bulunduğu Kato dağına ise karadan da çok sayıda asker sevkedildi.

Kato Dağı kırsalında bulunan ve sayılarının 100'ü bulduğu tahmin edilen PKK'lıların geçiş güzergahları güvenlik güçleri tarafından kesilirken, derin vadilerde termal kameralarla kontrol altına alınıyor. Sıcak temasın sağlanmadığı operasyonlarda askerler olası mayınlı tuzaklara karşı da mayın taraması yapıyor.


Habertürk
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com