Bu ürünü kullanan hayatından olacak!

Bu ürünü kullanan hayatından olacak!
Bakan Eker, kök çiçekten oluşan gıda takviyelerine zayıflatıcı kimyasal koyulduğunu belirterek, “Kullananlar hayatından olacak” dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'den şok uyarı...

Milliyet’ten Önder Yılmaz’ın haberine göre, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, bal ve gıda takviyelerindeki sahtekârlığın ortaya çıkmasının ardından, organik tarım ürünlerini de mercek altına aldıklarını açıkladı.
 
Eker, “Organik tarıma olan güveni ve inancı korumak gerekiyor. Demokrasiye ve hukuka olan inancın azalması ne kadar tehlikeliyse, bir toplum için organik tarım ve organik ürünlerden şüphe edilmesi ve insanın içine kurt düşmesi de o kadar tehlikelidir” diye konuştu.
 
Eker, TBMM’de bazı gazetecilerle özel sohbetinde, kilo vermesi ve beden sağlığını nasıl koruduğuna ilişkin sırlarını anlattı. Beslenme alışkanlığına dikkati çeken Eker, “Hepsinden yiyorum, hepsini yemiyorum. Bunu beslenme sloganım haline getirdim” dedi. Sahte bal ve gıda takviyeleri adı altında halkın aldatılmasını “teşhir” mekanizmasıyla önlemeye çalıştıklarını dile getiren Eker, “Kök çiçekten oluşan gıda takviyelerinin içine zayıflatıcı özelliği olan resmen kimyasal ilaç koyuyorlar. Allah korusun kullananlar hayatından olacak, oluyor da… Sık sık duyuyoruz” dedi.
 
SİPARİŞ VEREREK DENETİM
 
Eker, başta sahte bal olmak üzere bu tür aldatmacalara başvuranların denetimi atlatmak için raflara orijinal ürün yerleştirdiklerini, ancak telefonla veya internet üzerinden siparişlerde sahte ürünler gönderildiğini kaydetti. Eker, “Bunu bildiğimiz için telefonla veya internet üzerinden sipariş veriyoruz. Bu siparişler üzerinde denetim yapıyoruz” dedi.
 
ORGANİK ÜRÜNE GÖZALTI
 
Eker, organik tarım ürünlerine de yoğun dikkat gösterdiklerini belirtirken, şöyle dedi:
 
“Organik ürünlerde akredite eden kuruluşları denetliyoruz. Bu alana saygıyı azaltmamak lazım. İtimadın iyi korunması gerekiyor. Ordada aynı sahtekarlık olduğunda büyük zarar ve güvensizlik oluşur. Organiğe olan inancı korumak lazım. Demokrasiye olan inancın azalması gibi. Demokrasiye ve hukuka olan inanç azalması ne kadar tehlikesi ile bir toplum için, bu da böyle bir şey. Organik ürünlerde şüphe edilirse, insanların içine kurt düşerse, bu iyi birşey değil. O nedenle sürekli denetim sözkonusu.” (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com