Bu üst geçit haftasonu kapalı!

Bu üst geçit haftasonu kapalı!
Adana'da bir cadde üzerine yapılan yaya üst geçidinin, haftasonları kapalı olması görenleri adeta hayrete düşürdü.

 

Adana'nın merkez Yüreğir ilçesine bağlı Yavuzlar Mahallesi'nde bulunan Kışla Caddesi'nde okulların olduğu yerde sık sık kazaların olması öğrenci velilerini harekete geçirdi. Veliler, kendi aralarında imza toplayarak hem kendilerinin, hem de öğrencilerin faydalanması için üst geçit yapılmasını istedi.
 
Bir süre sonra velilerin bu talebi yerine getirilerek, bölgeye üst geçit yapıldı. Daha çok öğrencilerin kullandığı üst geçit, yolun dar olması nedeniyle de gecidin bir ayağı yolda, diğer ayağı da Yavuzlar İlköğretim Okulu Bahçesi'ne yerleştirilirken, sivillerin de gecidi kullanabilmesi için üst geçidin bir ayağı kaldırıma indirildi.
 
Ancak 'dünyada bir ilk' olduğu vurgulanan bir uygulamayla üst geçidin okul bahçesine inen tarafıyla birlikte kaldırıma inen tarafın da kapı yapıldı. İddiaya göre; üst gecidin kapılarının hafta sonu kilitlenerek kapatıldı. Bu duruma bağlı olarak vatandaşlar haftasonları üst geçidi kullanamıyor. Üst geçitte kapı olduğunu bilmeyen vatandaşlar, karşıdan karşıya geçmek için üst geçidini kullanmak istediğindeyse kilitli kapılarla karşılaşıyor.
 
Vatandaşlar üst geçitte kapıyı ilk kez gördüklerini ve şaşırdıklarını belirterek, "Böyle birşey olamaz yani haftasonu burada insan yaşımıyor mu? Böyle bir uygulama olamaz. Bunun kim yapıyorsa yanlış yapıyor. Üst geçitte bir defa kapı olmaz. Meydana gelebilecek kazalarda bu üst geçide kapı yapıp bunu kilitleyenlerdir. Biz söyleyecek birşey bulamıyoruz. Biz karşıdan kaşıya geçmek için üst geçitten çıktık inerken bir de baktık ki kapı var ve kilitli hem komik hem dramatik bir durum bu" görüşünü dile getirdi.
 
Yavuzlar İlköğretim Okul yönetimiyse üst geçidin daha çok öğrencilerin kullanması için yapıldığına dikkat çekilirken, bu nedenle bir ayağının okulun bahçesine indiğini bu nedenle üst geçide kapı yapıldığı hatırlatıldı. Okul yönetimi, ancak kapının kilitlenmesinin eski yönetimden kalan bir alışkanlık olduğunu, son olarakta özel güvenlik görevlisinin haftasonu kapıları kilitlediği ifade edildi.(SYK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com