"Bu vazo artık çatladı, yapıştırmak mümkün değil"

"Bu vazo artık çatladı, yapıştırmak mümkün değil"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, "Bu vazo artık çatladı, yapıştırmak mümkün değil" dedi.

Eskişehir’de partisinin il binasında düzenlediği basın toplantısında konuşan Batum, "Cumhuriyet Halk Partisi olarak yerel seçimlerde Eskişehir başta olmak üzere hiçbir yerde hata yapmadan, yanlış yapmadan, bu insanlardan farklı olduğumuzu bilerek, bu sistemi tamamıyla tarihin çöplüğüne atmak için, başta yerel yönetimlerde başarılı olmak için, daha sonra da genel seçimlerde başarılı olarak bunları layık oldukları yerlere süpürmek için hepimiz görev başındayız. Buradaki bütün halkımıza da Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün vatandaşlarına da bu olayı anlatacağız ve zaten görüyorlar. Üstünün örtülmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

Batum, Sayıştay belgelerinin yolsuzluk olayının ortaya çıkmaması için saklandığını iddia ederek, koalisyonlarının içindeki bir çatlama nedeniyle ortaya belgelerin çıktığını öne sürdü. Yolsuzluk iddiaları konusunda adı geçen bakanların halen görevde olduklarını hatırlatan Batum, “Polislerin bazı yanlışlarından bahsettiğimizde, ‘Olabilir, şimdi polislere el çektirilmez’ diyen, ‘Savcıya el mi çektirilirmiş, yanına yeni savcı mı atanırmış’ diyenler, şimdi hepsini görüyorsunuz ortada. 'Neden bunlar televizyonlarda yayınlanıyor?' dediler. Savcıya önce el çektirdiler. Polis memurlarının tamamına el çektirdiler. 4 bakan öyle böyle verdi, vermedi, bana veriyordu, fezleke çıktı. Yolsuzluk olayında içinde olduklarına yönelik tapeler ortada dalaşırken hala görevdeler. Şimdi bu insanlara net söylüyorum. Bunlar sizin bizim gibi insanlar değil. Her zaman söyledik. Cumhuriyet Halk Partisinin, Atatürk’ün kurduğu partinin temsilcilerinden biri olarak her zaman şunu söyledim. Bizim dedelerimiz Kurtuluş Savaşı’nı yapan, bu ülkeyi bağımsız bir ülke yapan insanlardır veya babaannelerimiz, anneannelerimiz. 'Birilerinin dedeleri babaları da orada tavuk kümesinde saklananlardır' demiştim. Herkes buna, 'Doğru mu acaba, ne diyorsun?' demişti. Şimdi gördük” dedi.

Batum, olayın üstünün örtülmesine izin vermeyeceklerini anlatarak şöyle devam etti:

“Bunlar yırtık ayakkabıyla siyasete girdiler. Öyle dediler. Şimdi ayakkabı kutusunda milyonlarca doları taşıyarak siyasetin çöplüğüne gidecekler. Bu vazo artık çatladı. Vazoyu yapıştırmak mümkün değil" (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com