Bu Yanlışı Kim Düzeltecek?

Bu Yanlışı Kim Düzeltecek?
Akp'nin yaptığı yanlışı kim düzeltecek...

AK Parti iktidarında Üç Bakan, 1 Grup Başkan Vekili çıkaran fındık üreticisinin ortağı olduğu dünyada tek olan kuruluşu Fiskobirlik çıkarılan yanlış kararname ile adeta kaderine terk edildi. Gayrimenkullerini elinden çıkarmasına karşın hükümetten beklediği desteği göremeyen ve 400 çalışanına maaşlarını bile ödeyemeyen kuruluşun gün geçtikçe bir batağın içersine sürüklendiği görülüyor.

Başbakan Erdoğan'ın talimatına rağmen seçim öncesinde yanlışlıklarla  dolu olarak çıkarılan yağlık kararnamesinin düzeltilmesi için vekiller topu  birbirine atıyor. Fındık ve Fiskobirlik konusunda elinden gelen tüm çabayı  göstermesine karşın yalnız bırakılan AK Parti Grup Başkanvekili ve  Giresun Milletvekili Nurettin Canikli'nin çabaları da yetersiz kalıyor

Fiskobirlik'i kara günler bekliyor. Dünyanın en büyük fındık kuruluşu olan ve fındık üreticilerinin bu alanda kurduğu bir kurum olan onbinlerce ortağı bulunan Fiskobirlik tam anlamı ile iflasın eşiğine gelmiş durumda. 400'e yakın çalışanına aylardan bu yana maaş ödeyemeyen, elindeki gayrimenkulleri satmasına karşın borçtan kurtulamayan Fiskobirlik'in batışına Bolu'dan Rize'ye kadar geniş bir yelpazede bulunan milyonlarca fındık üreticisi gibi iktidar milletvekilleri de adeta seyirci kalıyor.

3 BAKAN 34 MİLLETVEKİLİ VAR AMA

Son yapılan seçimlerde iktidara 3 bakan,1 grup başkan vekili ve 34 milletvekili veren fındık bölgesinde yine de işler yolunda gitmiyor. 61. hükümetin içersinde yer alan Samsun'dan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Ordu'dan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Trabzon'dan Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın Fiskobirlik konusunda yeterli ilgiyi gösteremedikleri ileri sürülüyor.

BAŞBAKANIN SÖZÜNE RAĞMEN YANLIŞ ÇIKARILAN KARARNAME

Fiskobirlik'in içersinde bulunduğu zor durumdan kurtarılması konusunda AK Parti Grup başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli'nin çabaları ise biliniyor.

Ancak Canikli bölgedeki 34 milletvekili tarafından yeterli biçimde desteklenmiyor. Tüm bunlara rağmen seçimden hemen önce çıkarılan yağlık kararnamesi ise adeta Fiskobirlik'te şok etkisi yaratıyor. Başbakan Erdoğan'ın talimatına rağmen yanlış çıkarılan kararnamedeki yanlışlığı ise kimse bugüne kadar Başbakana bir türlü söyleyemiyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com