"Bu yasağı dinlemeyeceğiz!"

"Bu yasağı dinlemeyeceğiz!"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, "CHP'lilerin yarın Atatürk anıtlarına çiçek ve çelenklerle koşacaklarını, hiçbir gücün bunu engelleyemeyeceğini" belirtti.
Keskin, yazılı açıklamasında, Atatürk anıtına izin almadan çiçek ve çelenk koyma yönetmeliğine karşı çıkacaklarını ve bu yasağı dinlemeyeceklerini ifade etti.
 
30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutlayan Keskin, şunları kaydetti:
 
"Emperyalizmin ve uluslararası güçlerin Türkiye'ye hazırladığı büyük tuzakların, ülkenin birlik ve bütünlüğüne yönelik iç ve dış tehditlerin gölgesinde kutladığımız 30 Ağustos zaferi, Türk ulusunun 1922'deki bu büyük zaferden beri var olma savaşını sürdürdüğünü ve sonsuza kadar var olacağını herkese gösterme günüdür.
 
5 Mayıs 2012 tarihinde iktidar tarafından çıkarılan Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk günleri ve tarihi günlerde yapılacak tören ve kutlamalar yönetmenliğince siyasi partilerin milli bayramlarda Atatürk anıtlarına çelenk koyması bildiğiniz gibi yasaklanmıştı. Ancak cumhuriyeti kuran parti olan CHP'nin büyük önder Mustafa Kemal Atatürk anıtlarına 30 Ağustos Zafer bayramı günü çelenk ve çiçek koymasına hiçbir güç engel olamayacaktır."  (EAK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com