Bu yıl Uşak'tan 523 kişi hacca gidecek

Bu yıl Uşak'tan 523 kişi hacca gidecek
Uşak İl Müftüsü Osman Akdemir yaptığı açıklamada 2010 yılı hac mevsiminde il genelinde toplam 523 kişinin hacca gideceğini söyledi.

Uşak İl Müftüsü Osman Akdemir yaptığı açıklamada 2010 yılı hac mevsiminde il genelinde toplam 523 kişinin hacca gideceğini söyledi. Hacı adayına eğitim semineri düzenlediklerini ifade eden Akdemir, dünyada en iyi hac organizasyonunu Diyanet İşleri Başkanlığı'nın gerçekleştirdiğini dile getirdi.
Bu yıl hacca gitmek için 4 bin 713 kişinin başvuru yaptığını ve kesin kayıt yaptıran 523 kişinin hacca gideceğini bildiren Osman Akdemir, ilk kafilenin 9 Ekim günü yola çıkacağını söyledi. Hacı adaylarına 3 hafta sürecek eğitim verileceğini kaydeden Osman Akdemir, Uşak'tan bu yıl özel firma ile 211, Diyanet aracılığı ile de 312 kişi hacca gidecek. Geçen yıl 573 kişi hacca gitmişti. Her yıl olduğu gibi hacı adaylarına Yücetepe Camii'nde eğitim verilecek. İlimizde bu yıl hacca gitmek için yaklaşık 4 bin 713 kişi müracaat ederek ön kayıt yaptırdı. Çekilen kura sonucu isimleri belirlenen hacı adaylarımız kesin kayıtlarını yaptırdı. İlk kafilemiz 9 Ekim günü ilimizden uğurlanacak. Dönüş ise son kafilemiz için 21 Aralık'ta gerçekleşecek. Hac, İslam'ın beş şartından biri olan maddi durumu müsait sağlık yönünden problemi olmayan müslümanların yerine getirmesi gereken bir vazifedir. Her yıl olduğu gibi bu yılda yoğun bir talep oldu. Belirli sayıdaki kontenjan nedeniyle başvuru yapan hacı adaylarımızın çoğuna sıra gelmedi. Sırası gelmeyen hacı adaylarımızın sabırla bekleyip sıraları geldiğinde bu görevlerini yerine getirmeleri gerekiyor' dedi.
İl Müftüsü Osman Akdemir, ayrıca 41 yıllık meslek hayatını nokta koymaya hazırlandığını da belirterek 19 Eylül 2010 günü emekliğe ayrılacağını dile getirdi. Yaklaşık 9 yıldır Uşak İl Müftüsü olarak görev yaptığını da hatırlatan Akdemir 28 yıldır da il müftülüğü görevinde bulunduğunu ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com