Bu yolda trafik kuralı yok mu ?

Bu yolda trafik   kuralı yok mu ?
Kütahya Bereket Sanayi Sitesi ana caddesinde trafik kuralları hiçe sayılıyor.

Kütahya Bereket Sanayi Sitesi ana caddesinde trafik kuralları hiçe sayılıyor. Ana cadde üzerinde geliş ve gidiş istikametinde orta refrüjün  her iki tarafına araçlarını park eden vatandaşlar kazalara davetiye çıkartıyor. Kavşaklara park edilen araçlarda dönüşleri engellediği gibi çoğu zaman kazalara sebep oluyor.

KURALLAR HİÇE SAYILIYOR.
Kütahya Bereket Sanayi Sitesi’nde trafik kuralları hiçe sayılıyor. Bereket sanayi sitesinde galerici esnafının yanında pek çok sanayi esnafı da yer alıyor. Günde binlerce aracın giriş ve çıkış yaptığı Bereket Sanayi Sitesi’nde uygunsuz parklardan dolayı özellikle sanayi esnafının büyük araçları geçmekte zorlanıyor. Sanayi esnafı meslekleri gereği daha çok kamyon, vinç ve kamyonet gibi büyük araçların işyerlerine giriş ve çıkış yapması gerektiğini vurguluyorlar. Kendi araçlarının geçemediği bu yüzden mağdur olduklarını ifade eden Bereket Sanayi Sitesi esnafı yetkilileri göreve çağırıyor.

BÖYLE BİR TRAFİK UYGULAMASI HİÇ BİR YERDE YOK!
Bereket Sanayi Sitesi ana caddesi üzerinde orta refrüjün sağ ve soluna park eden araçlar vatandaşlar tarafından garip karşılanıyor. Ana caddenin gidiş ve dönüş istikametlerinde sağa parkın mümkün olduğunu bilen vatandaşlar orta refrüjün yanına yolun soluna park edilmesi bu nasıl trafik kuralı dedirtiyor.

SANAYİ ESNAFLARI, TRAFİK EKİPLERİNİN BU CADDEKİ TRAFİK İHLALİNE MÜDAHALE ETMESİNİ İSTİYOR.
Bereket Sanayi Sitesi esnafları, Trafik ekiplerinin Kütahya şehir merkezinde trafik akışının normal seyrinde gitmesi için yoğun gayret sarfettiğini bundan vatandaş olarak memnun olduklarını, aynı hassasiyetin Bereket Sanayi Sitesi ana caddesi içinde uygulanması gerektiğini söylüyor.

KAVŞAKLARA PARK EDEN ARÇLAR YÜZÜNDEN AYDA 6-7 ARAÇ KAZA YAPIYOR.
Sanayi esnafı Bereket Sanayi Sitesi ana caddesi üzerinde kavşaklara park eden araçlar yüzünden ayda 6-7 aracın uygunsuz parklar yüzünden karşıdan gelen araçları göremeyip kazaya sebep olduğunu belirtiyor. Kavşaklarda ve yolun soluna park edilen araçlar yüzünden araçlarını işyerine götüremediğini söyleyen esnaflar, 10 dakikada gideceği iş yerine yanlış parklar yüzünden yarım saatte zor ulaştıklarını söylüyor. Ayrıca civar esnafının verdiği bilgiye göre yanlış parklar yüzünden vatandaşlar sık sık tartışma yaşadıklarını söylüyorlar.
Yoğun trafiğe çözüm olarak sanayi esnafı araçlarını park etmek isteyen vatandaşların Bereket Sanayi Sitesi’nin hemen yanında Kütahya Belediyesi’ne ait açık oto pazarına park edebileceklerini ifade ediyorlar. Bilindiği gibi belediyeye ait açık oto pazarına araçlar Pazar günleri hariç ücretsiz girebiliyor.  

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com