Buca'nın Süper Lig isteği!

Buca'nın Süper Lig isteği!
Bucaspor yönetimi, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'la görüştü.

Bank Asya 1. Lig takımlarından Bucaspor Kulübü'nün yöneticileri, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ile İstanbul'da görüştü.

Bucaspor Kulübü Başkanı Şükrü Kayagüney ve yönetim kurulu üyeleri, TFF'nin İstinye'deki merkez binasında, Mehmet Ali Aydınlar ile bir araya geldi.

Bucaspor Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Hüsnü Kaya, TFF binasından ayrılırken gazetecilere yaptığı açıklamada, Bucaspor yönetimi olarak TFF Başkanı Aydınlar'dan daha önce randevu aldıklarını belirterek, ''Sayın Başkan, yönetim kurulu toplantısından çıkıp, bizimle bir araya geldi. Sorunlarımızı ve sıkıntılarımızı anlattık. 1 sezon öncesinde Süper Lig'de en üst puanda düşen bir takımız. Bu sorunlar içerisinde mağduriyetimizin giderilmesi, iadeyi itibarımızın yapılmasını istiyoruz'' dedi. Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Sayın Başkan, incelemelerinin olduğunu, çıkan Etik Kurulu raporlarının ve iddianamenin üstüne 70 klasör daha ek geldiğini söyledi.

Bunların hepsinin incelenip, sezon sonunda bu mağduriyetin giderilmesi konusunda, uzmanlarla birlikte çaba harcadıklarını, Federasyonun, UEFA ile birlikte bu kararı vereceğini söyledi. Fakat bunun ne kadar bizi ve ülkemizi tatmin edeceği noktasında... İnşallah iyi olur. Türk futbolu kirlenmişliğinden, temizlenerek kurtulur.''

Hüsnü Kaya, bir gazetecinin, ''Mağduriyet olarak ifade ettiğiniz şey tam olarak neydi-'' şeklindeki sorusu üzerine ise ''Süper Lig'den düşürülmemiz. Bizim tek iadeyi itibarımız, Süper Lig'e alınmamızdır. Çünkü Süper Lig'de kalabilmek adına o dönemdeki arkadaşlarımız çok yoğun transferler yapmıştır, ligde kalamamıştır. Bu durumun en mağduru biziz. Federasyon başkanımızın da bu konularda sıkıntı yaşadığını, mustarip olduğunu, fakat bunun için elinden gelen imkanı ve gücü koyacağını kaydetti ama net olarak söylüyorum, tam bir söz alamadık bu noktada'' şeklinde konuştu.

(EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com