Büfeler Kazanacak

Büfeler Kazanacak
Kütahya Belediye Meclisi'nin aldığı karara göre Kütahya Belediyesi tarafından kiraya verilen 71 adet büfenin faaliyet alanları genişliyor. Buna göre Kütahya Zabıta Yönetmeliği şartlarını taşıyan ve gerekli çalışma şartlarına sahip bu büfeler hazır gı

Kütahya Belediye Meclisi'nin aldığı karara göre Kütahya Belediyesi tarafından kiraya verilen 71 adet büfenin faaliyet alanları genişliyor. Buna göre Kütahya Zabıta Yönetmeliği şartlarını taşıyan ve gerekli çalışma şartlarına sahip bu büfeler hazır gıdaların yanı sıra tost, hamburger, ekmek arası döner, köfte satışı, çay servisi ve benzeri gibi faaliyetlerde de bulunabilecekler.
Kütahya Belediye Başkanı Mustaf İça, iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatına ilişkin yönetmelik hükümlerine aykırı olmamak kaydıyla Kütahya Belediyesince kiraya verilen büfelerde, kapalı gıda maddeleri ve gazete satışı gibi benzeri faaliyetlerin yanı sıra bu büfelere aynı zamanda gözleme, tost ve çay servisi yapabilmeleri için gerekli koşullar sağlandıktan sonra
izin verilebileceğini açıkladı.
Mustafa İça, Kütahya Belediyesi olarak kiraya verilen ve parklar içerisinde bulunan büfelerde market faaliyetleri olan gazete, meşrubat, dondurma satışının yanı sıra tost, hamburger, ekmek arası döner, köfte satışı ve benzeri gibi faaliyetlerin de büfeler aracılığı ile yapılması için büfelere izin verebileceklerini; ancak bu sayılan faaliyetlerin üretiminin büfelerde yapılamayacağını sadece daha önceden hazırlanmış olan gözleme, tost, hamburger ve ekmek arası döner gibi gıdaların ısıtılmak koşuluyla büfeler aracılığı ile satılabileceğini de açıkladı.
Birçok büfenin kar elde edemediğini, borçları nedeniyle el değiştirmek zorunda kaldığını veya battığını vurgulayan İça, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Birçok işletme sahibi büfesini borçları ile birlikte bize devrediyor veya da borçları yoksa büfesini kapatmak zorunda kalıyor. Böylece büfeler sık sık el değiştirmek zorunda kalıyor. Buda şunu gösteriyorki Belediye olarak ticaret hayatının esnekliğine biz ayak uyduramıyoruz. Büfelerin ekstra işleri yapma olanakları varsa biz belediye olarak onlara gereken şartları sağladıkları taktirde izin vermek zorundayız. Bu anlamda biz belediye olarak bu büfelere gereken esneklikleri sağlamak zorundayız' şeklinde açıklamalarda bulundu.
Kütahya Beldiyesi tarafından büfelere bu şekilde yeni imkanların sunulmasının nedeni ise son zamanlarda Kütahya'da ardı ardına açılan süpermarketler karşısında tutunamayan ve kapanmak zorunda kalan büfelerin ayakta durmasını sağlamaya yönelik olduğu tahmin ediliyor.(Mustafa AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com