Bugün 19 Mayıs

Bugün 19 Mayıs
Kütahya'da, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Dumlupınar Stadı'nda tören yapılacak.

Kütahya'da, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Dumlupınar Stadı'nda tören yapılacak.
Kentteki kutlamalar, 19 Mayıs Perşembe günü saat 10.00'dan itibaren Valilik, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, Cumhuriyet Başsavcılığı, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörlüğü, Baro Başkanlığı, resmi, özel kurum ve kuruluşların çelenklerinin Zafer Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na bırakılması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın söylenmesiyle başlayacak.
Dumlupınar Stadı'ndaki törenlerde ilk olarak Vali Kenan Çiftçi, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Sami Fındıkoğlu ve Belediye Başkanı Mustafa İça tarafından öğrencilerin ve halkın bayramı kutlanacak.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın söylenmesinden sonra günün anlam ve önemini belirten konuşma, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya tarafından yapılacak.
Kılıçarslan Anadolu Lisesi öğrencisi Ferhat Kocabaş ''Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi''ni, Atatürk Anadolu Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi Mustafa Biçer ''O Geliyor, '', Ali Güral Lisesi öğrencisi Gülsüm Hilal Coşkun ''19 Mayıs'ta Düşünceler'' şiirlerini, Kılıçarslan Anadolu Lisesi öğrencisi İrem Bayram ise ''Gençliğin Ata'ya Cevabı''nı okuyacak.
Gençlik ve Dumlupınar Marşları, Ahmet Yakupoğlu Anadolu Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi müzik öğretmeni Erhan Bozkurt sorumluluğunda söylenecek.
Tugay Bandosu eşliğinde tören yöneticisi, okulların bayrak ve flamaları, teknik komitede görevli öğretmenler, izci grupları, okulların bando takımları, halk oyunları gösteri grupları, kız ve erkek hareket grupları, Gençlik Merkezi sporcu grupları tarafından yapılacak tören geçişinden sonra Anadolu Öğretmen Lisesi, Ticaret Meslek Lisesi, Ali Güral Lisesi, Kılıçarslan Anadolu Lisesi ve Anadolu Sağlık Meslek Lisesi halk oyunları ekiplerince halk oyunu gösterileri gerçekleştirilecek.
Gençlik Merkezi sporcu grupları ile kız ve erkek hareket gruplarının gösterileri ve final tablosuyla stattaki tören sona erecek.

-ÇARŞI KÜTAHYA ALIŞVERİŞ MERKEZİNDE ''GENÇLİK ŞÖLENİ''-
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında, Çarşı Kütahya Alışveriş Merkezinde (AVM) ''Gençlik Şöleni'' düzenlenecek.
Çarşı Kütahya AVM ve Beste Medya işbirliğiyle organize edilen etkinlikler kapsamında Kütahya'nın yetiştirdiği milli sporcularla söyleşi, Latin dans gösterisi, Grup ABES'le mini konser, Emrah Kaan ile Paradox adlı tek kişilik stand- up gösteri, özel film gösterimi, çizgi film karakterleri Tom ve Jerry, Buggs Buny, Sünger Bob gösterisi ve hediyeli yarışmalara yer verilecek.
Gençler, milli atlet Halil Akkaş ve halterci Erol Bilgin ile söyleşiye katılarak, formalarını imzalatabilecek.
19 Mayıs Perşembe günü 12.00-18.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek etkinliklerle gençlerin güzel bir gün geçirmesi amaçlanıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com