“Bugün Git Yarın Gel Mantığını Ortadan Kaldırıyoruz”

“Bugün Git Yarın Gel Mantığını Ortadan Kaldırıyoruz”
Her yıl 10-16 mayıs tarihleri arasında kutlanan Soysal Güvenlik Haftası Kütahya'da da çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı. Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğünce Valilik önünde bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başlayan etkinlikler daha sonr

Her yıl 10-16 mayıs tarihleri arasında kutlanan Soysal Güvenlik Haftası Kütahya'da da çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı. Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğünce Valilik önünde bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başlayan etkinlikler daha sonra Vali Şükrü Kocatepe'nin makamında ziyaret edilmesiyle devam etti.
Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü ve personelini makamında kabul eden vali Kocatepe, tüm kurum çalışanların kuruluş günlerini kutladığını ifade etti. Kütahya'da Sosyal Güvenlik Kurumu'nun çok iyi çalıştığının altını çizen Vali Kocatepe; “SGK çalışanları devletin çok önemli bir görevini ifa etmekteler. Kütahya'da kurumumuzun çalışmaları son derece başarılı. Başta kurum müdürümüz Kenan Şenol olmak üzere diğer tüm personelin gayretleri söz konusudur. Diğer illere veya bölgelere baktığımızda, Kütahya SGK'nın daha iyi işler başardığını görüyoruz. Ben tüm kurum çalışanlarına bu başarılarından dolayı teşekkür ediyorum. Çalışmalar esnasında bize düşen görevlerin olması halinde biz bunu seve seve yerine getiririz. Gerçi buna pek fazla gerek olduğunu düşünmüyorum. Çünkü kurum kendi işlerinin üstesinden başarıyla geliyor. Bu anlamda da kurum müdürümüze ve çalışanlarına teşekkür ediyorum”dedi.
SGK Müdürü Kenan Şenol da Sosyal Güvenlik Haftasına ilişkin bilgiler verdi. Kenan Şenol Sosyal Güvenliğin tek amacının vatandaşı rahat ettirmek olduğunu, hiçbir vatandaşın yarından endişesinin olmaması için çalışmak olduğunu söyledi.
İl genelinde aktif sigortalı sayısının 118 bin 508, emekli sayısının ise 100 bin 964 olduğunu belirten Kenan Şenol, şöyle konuştu:
''İlimizde 1000 ve üzeri sigortalı çalıştıran 1, 500-1000 arası sigortalı çalıştıran 6, 100-500 arasında sigortalı çalıştıran 60, 50-100 arasında sigortalı çalıştıran 88 iş yeri olmak üzere toplam 7 bin 659 iş yerinde 4/a kapsamında 62 bin 669, 4/b kapsamında 27 bin 744, 4/c kapsamında 28 bin 95 aktif sigortalı mevcuttur. 4/a emeklisi 72 bin 443, 4/b emeklisi 16 bin 169, 4/c emeklisi 12 bin 352 kişi vardır. İlde toplam aktif sigortalı sayısı 118 bin 508, emekli sayısı 100 bin 964'tür. Kurumumuza müracaat eden sigortalı, hak sahibi ve işverenleri hak ve yükümlülükleri konusunda doğru bilgilendirmek ve müracaatlarını en hızlı, bürokrasi ve kırtasiyecilikten arındırılmış bir şekilde yerine getirerek vatandaş memnuniyetini en üst düzeye çıkarmamız, yeni kamu yönetimi anlayışının en önemli ögeleri arasında olup, bu yönde kurum olarak çok ciddi mesafeler alınması memnuniyet vericidir.''
Şenol, 16 Mayısa kadar çeşitli kurum ve kuruluş ziyaretlerde bulunulacağını, düzenli ve en yüksek prim ödeyen ilk 10 işverenle resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödül verileceğini, kişisel gelişim semineri, ağaç bakımı gibi etkinlikler yapılacağını sözlerine ekledi.
Şenol; “Biz kurum olarak vatandaşımızın en iyi şekilde hizmet alması için çalışıyoruz. Kurumumuzda oluşan veya oluşması muhtemelen sıkıntıları en aza indirmeye çalışıyoruz. Yaptığımız tüm çalışmaların iyi yönde olduğunu, vatandaşın bize gelip de şikâyet etmemesinden anlıyoruz. Her geçen gün gelişen bir kurum olarak vatandaşımızı memnun etmenin gururunu yaşıyoruz. Daha önce bir işlemini yaptırmak isteyen vatandaşlar çeşitli şekillerde çeşitli kişi veya kurumları aracı ediyorlardı. Ama şimdi biz bunu kaldırdık. Bize gelen vatandaşın işi anında yapılmakta, “bugün git, yarın gel” mantığını ortadan kaldırmış bulunmaktayız” diye konuştu.
SGK İl Müdürü Kenan Şenol konuşmasında ayrıca kurumunda değişen bazı çalışmalar hakkında da Vali Kocatepe'ye bilgiler verdi. Daha sonra Belediye Başkanı Mustafa İça'yı da makamında ziyaret eden SGK heyeti diğer etkinlikler için de hazırlıklarının sürdüğünü bildirdiler.
Daha sonra Küthaya SGK Müdürlüğünde basın açıklaması yapan Kütahya SGK Müdürü Kenan Şenol, vatandaşların SGK'ya gelmeden de işlemlerini internet üzerinde yapabileceklerini belirtti.
İnternet ortamında yapılan hizmetlerde zaman kaybının asgari düzeye indiğini dile getiren Şenol konuşmasına şöyle devam etti:
“Sgk.gov.tr sitemizin sol tarafında bulunan kamu hizmet standartları menösünden Kütahya tıklandığı zaman bütün çalışanlarla ilgili hangi evrakların isteneceği hizmetlerin en geç kaç günde tamamlanacağı görülebileceği gibi hizmet binamızın tüm bütün katlarında ki panolardan da gerekli bilgiler alınabilir. Yine mevzuatla ilgili internet sitemizden emeklilerle ilgili tüm bilgilere ulaşılabilir, banka değişiklikleri yapılabilir, hak sahipliği kontrolü, ilaç muayene, optik katkı payı ve cemiyet kesinti payı sorgulama, emekli maaşı bağlanıp bağlanmadığı, adres ve banka değişiklikleri rehberlik hizmetleri bilgilerine ulaşılabilir.”
Daha sonra sevgi yolunda SGK standının açılışı gerçekleştirildi. Stand açılışına Kütahya Vali Yardımcısı Ömer Eru, SGK İl Müdürü Kenan Şenol, İl Müftüsü Mustafa Üskülüplü, Kütahya SGK görevlileri ile çok sayıda vatadaş katıldı. Stanta vatandaşların sorularını yanıtlayan SGK görevlileri daha sonra vatandaşlara bilgi broşürlerini dağıttılar.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com