Bugün İstanbul'da çıplak eylem var!

Bugün İstanbul'da çıplak eylem var!
Dört FEMEN eylemcisi Alexandra Shevchenko, Yana Zhdanova, Tatiana Zacerkovna ve İnna Shevchenko Türkiye'de...

Dünya Kadınlar Günü'nde kadın haklarına vurgu yapmak için Türkiye'ye geldiklerini ifade eden grup, çıplak eylem yapacak. Ancak eylemin yeri ve saati konusunda henüz bilgi yok.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!

Grup sözcüsü İnna Shevchenko, dünyaptıkları basın toplantısında, kadın sorunlarıyla ilgilenen modern devrimciler olduklarını söylemişti.

KENDİ İÇ GİYİM MARKALARI OLDU

Kendilerine sponsor olan ve Femen adıyla iç çamaşırı üreten özel bir iç giyim firmasının mağazını da ziyaret eden Femen üyeleri ilginç açıklamalarda bulunmuştu.

"GÖĞÜSLERİMİZLE TÜRK KADINLARINI SAVUNUYORUZ"

Özellikle Olekssandra Shevchenko yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. Olekssandra Shevchenko, "Bizim için kadınların haklarını savunmak en önemli görevdir. Biz göğüslerimizle sizin kadınlarınızı savunuyoruz" dedi.

Basın toplantısı sırasında etrafta toplanan kalabalığın daha çok erkeklerden oluştuğunu söyleyen Olekssandra Shevchenko," Etrafta kadın yok" diye konuştu. Shevchenko, Türkiye'de başörtülü kadınların daha çok evlerinde oturduğunu iddia etti. Türk kadınlarının çok akıllı ve çok güzel olduğunu söyleyen grup sözcüsü İnna Shevcnenko da, "Umarız Türk kadınları da Femen grubunu oluşturup, eylemlerini gerçekleştirecekler" şeklinde konuştu. Bu arada alışveriş merkezinin zemin katında gerçekleşen basın toplantısını üst katlardan seyreden erkeklerin çokluğu dikkat çekti.

KADIN POLİSLER GÖREV YAPACAK

Femen grubunun bugün İstanbul'da yapacağı çıplak eylemin yeri sır gibi saklanırken, grubun Türkiye'ye getiren şirketin yöneticisinden, Emniyete gerekli haberin verildiği ve eylem yerinde kadın polislerin görev yapacağı öğrenildi. Eylem sırasında gözaltına alınması beklenen Femen üyeleri için sınır dışı işleminin uygulanması ve bu akşam Ukrayna'ya geri dönmeleri bekleniyor. (NSE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com